Fevralın 24-də Leyla Əliyeva Quba rayonuna səfəri çərçivəsində arıçı Zəfər Əzizovu evində ziyarət edib.
Görüş zamanı Leyla Əliyeva arıçı ailəsi ilə səmimi söhbət edib, təsərrüfatın gündəlik fəaliyyəti ilə yaxından maraqlanıb. Zəfər Əzizov arıçılıq sahəsindəki təcrübəsi və ailəsinin təsərrüfatı olan “Ballı Pətək” brendi haqqında ətraflı məlumat verib. 1997-ci ildən peşəkar arıçılıqla məşğul olmağa 2 arı ailəsi ilə başladığını bildirən Z.Əzizov hazırda onların sayının 200-ü ötdüyünü deyib. Qeyd edib ki, ailə təsərrüfatı 2010-cu ildən “Ballı Pətək” brendi ilə fəaliyyətini genişləndirərək bazara may, meşə və dağ balları təqdim edir. Z.Əzizov bal və digər arı məhsullarını əldə etmək üçün arı ailələrini Xaçmaz, Şabran, Qusar, Quba və başqa rayonlara apardığını vurğulayıb. Bildirilib ki, illik istehsal gücü 2-3 ton olan təsərrüfatda, həmçinin arı südü, çiçək tozu və güləm kimi faydalı məhsullar əldə edilir. Bununla yanaşı, Z.Əzizov cins ana arı yetişdirməklə də məşğuldur.
Səmimi mühitdə keçən görüşün davamında Leyla Əliyeva ev sahibləri ilə birgə arı mumundan təbii şamların hazırlanmasında yaxından iştirak edib.
Arıçı Zəfər Əzizov və ailəsi Leyla Əliyevaya səmimi ziyarətə və diqqətə görə minnətdarlığını ifadə edib, ona hədiyyə təqdim edib.

On February 24, as part of her trip to the Guba district, Leyla Aliyeva visited the home of beekeeper Zafar Azizov.
During the meeting, Leyla Aliyeva held a warm conversation with the beekeeper's family and inquired about the daily operations of the farm. Zafar Azizov shared detailed insights into his experience in beekeeping and the family brand, Balli Petek. Azizov noted that he began beekeeping professionally in 1997 with just two bee colonies, a number that has now grown to over 200. Since 2010, the family farm has expanded its activities under the Balli Petek brand, supplying May, forest, and mountain honey to the market.
Zafar Azizov emphasized that to produce honey and other apicultural products, he moves the bee colonies across the Khachmaz, Shabran, Gusar, Guba, and other districts. With an annual production capacity of 2–3 tons, the farm produces highly beneficial products such as royal jelly, bee pollen, and propolis. Additionally, Mr. Azizov is involved in the breeding of pedigree queen bees.
Continuing the meeting in a friendly atmosphere, Leyla Aliyeva joined the hosts in crafting natural candles made from beeswax.
Beekeeper Zafar Azizov and his family expressed their gratitude to Leyla Aliyeva for her warm visit and attention, presenting her with a gift.