Şəhid analarının iştirakı ilə iftar süfrəsi təşkil olunub
Martın 6-da Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə “Mənim oğlum qəhrəmandır!” layihəsi çərçivəsində müqəddəs Ramazan ayı və 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir təşkil olunub.
Müqəddəs Ramazan ayına təsadüf edən tədbir çərçivəsində iftar süfrəsi açılıb.
Tədbirdə Azərbaycanın müxtəlif bölgələrindən olan qəhrəman şəhidlərimizin anaları, ailə üzvləri iştirak ediblər.
Leyla Əliyeva da şəhid ailələri ilə birlikdə iftar süfrəsində iştirak edib, onlarla həmsöhbət olub.
Tədbir torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda döyüşmüş qəhrəman şəhidlərimizin xatirəsinə ehtiramın, onların ailələrinə dövlət və cəmiyyət qayğısının ifadəsi olaraq keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunun şücaətindən, ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan Vətən oğullarının qəhrəmanlığından danışılıb, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin və şəhidlərimizin ruhuna dualar oxunub, Uca Yaradandan dünyada sülhün, ölkəmizdə əmin-amanlığın bərqərar olması dilənib.
Şəhid ailələrinin adından çıxış edən Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı, şəhid general-mayor Polad Həşimovun anası Səmayə Həşimova şəhid ailələrinin daim diqqət mərkəzində saxlanıldığını bildirib, qayğı və ehtirama görə minnətdarlığını ifadə edib.
Daha sonra Azərbaycanın tanınmış incəsənət xadimləri çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, Vətən uğrunda şəhid olan qəhrəman oğullarımızın yad edildiyi, onların bizə əmanət qoyduqları ailələrin iştirak etdiyi “Mənim atam qəhrəmandır” və “Mənim oğlum qəhrəmandır” layihələri çərçivəsində silsilə tədbirlər təşkil olunur. Bu cür tədbirlər şəhid ailələrini bir araya gətirərək dövlətin və Azərbaycan xalqının daima onların yanında olduğunu bir daha hiss etdirir. Bu tədbirlər şəhid ailələrinə diqqət və qayğının, onların qəhrəman övladlarının xatirəsinə ehtiramın ifadəsi olmaqla yanaşı, bu istiqamətdə dövlət tərəfindən görülən işlərə dəstək məqsədi daşıyır.

Iftar dinner held with participation of martyrs’ mothers
On March 6, with the support of the Heydar Aliyev Foundation, an event was organized within the framework of the “My Son is a Hero!” project to mark the holy month of Ramadan and International Women’s Day on March 8.
As part of the event coinciding with Ramadan, an iftar dinner was held.
Mothers and family members of heroic martyrs from various regions of Azerbaijan attended the event.
Leyla Aliyeva also participated in the iftar, spending time with the families and engaging in conversations with them.
The event served as a tribute to the heroic martyrs who fought for the territorial integrity of Azerbaijan and as an expression of state and societal care for their families.
Speeches highlighted the courage of the Azerbaijani Armed Forces under the leadership of President Ilham Aliyev, the Supreme Commander-in-Chief, and commemorated the martyrs who sacrificed their lives for the country’s territorial integrity. Prayers were offered in memory of National Leader Heydar Aliyev and the martyrs, and for peace in the world and stability in Azerbaijan.
Speaking on behalf of the martyrs’ families, Samaya Hashimova, mother of National Hero and martyr Major General Polad Hashimov, expressed gratitude for the constant attention, care, and respect shown to the families.
Prominent Azerbaijani artists also performed at the event.
A series of events are organized under the “My Father is a Hero” and “My Son is a Hero” projects, honoring the memory of martyrs and involving their families. These events bring martyrs’ families together, reaffirming that the state and the Azerbaijani people stand by them. They also demonstrate attention and care for the families while honoring the memory of their heroic children and supporting state initiatives in this direction.