Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Lənkəran şəhərində Osman Mirzəyev adına 5 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisəsini ziyarət ediblər.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva müəssisədə tərbiyə alan uşaqlarla görüşüb, onlarla səmimi söhbət edib və gündəlik məşğuliyyətləri ilə maraqlanıblar. Görüş çərçivəsində uşaqlarla birlikdə dulusçuluq nümunələri hazırlanıb. Onlar uşaqların yaradıcılıq prosesini izləyib, onlarla xoş vaxt keçirib və hədiyyələr təqdim ediblər.
Daha sonra uşaqlar üçün animasiya filmləri nümayiş olunub. Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva uşaqlarla birlikdə filmləri izləyiblər.
“Azərbaycan Animasiya Assosiasiyası” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə uşaqlara “İsi və Piti” animasiya serialının bölümləri, eləcə də müxtəlif maarifləndirici və əyləncəli animasiya filmləri təqdim olunub. Nümayiş olunan filmlər uşaqlar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Tədbir uşaqların asudə vaxtının səmərəli təşkili, onların yaradıcılıq qabiliyyətlərinin inkişafı və milli animasiya filmlərinə marağının artırılması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

Лейла Алиева и Арзу Алиева посетили детский дом в Лянкяране
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева и руководитель Баку Медиа Центра Арзу Алиева посетили в городе Лянкяран учреждение социального обслуживания - Детский дом номер 5 имени Османа Мирзоева.
Лейла Алиева и Арзу Алиева встретились с воспитанниками учреждения, тепло побеседовали с ними и поинтересовались их повседневными занятиями. В рамках встречи вместе с детьми были изготовлены образцы гончарных изделий. Они наблюдали за творческим процессом детей, приятно провели с ними время и преподнесли подарки.
Затем для детей были продемонстрированы анимационные фильмы. Лейла Алиева и Арзу Алиева посмотрели их вместе с детьми.
На мероприятии, организованном Общественным объединением «Ассоциация анимации Азербайджана», детям были представлены серии анимационного сериала «Иси и Пити», а также различные познавательные и развлекательные анимационные фильмы. Продемонстрированные произведения были встречены детьми с большим интересом.
Мероприятие имеет важное значение с точки зрения эффективной организации досуга детей, развития их творческих способностей и повышения интереса к национальным анимационным фильмам.