İyunun 26-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva Bakı Bulvarında keçirilən “CandyFest” yay festivalını ziyarət ediblər.
Əvvəlcə qonaqlara festival barədə ətraflı məlumat verilib.
Bildirilib ki, iyunun 1-dən başlayan festival iyulun sonunadək davam edəcək. Burada hər yaş qrupundan olan qonaqlar üçün təqdimatlar nəzərdə tutulub. Qeyd olunub ki, festival zamanı hər gün saat 17:00-dan 19:00-dək uşaqlar üçün maraqlı tamaşalar, interaktiv oyunlar və əyləncə proqramları təşkil olunur.
Ziyarət zamanı Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva festival çərçivəsində təşkil olunmuş yarmarka ərazisi və müxtəlif köşklərə baş çəkiblər. Qonaqlar köşklərdə təamların dadına baxıb, festival ziyarətçiləri ilə görüşüb, şəkillər çəkdiriblər. Ziyarət zamanı qonaqlara müxtəlif hədiyyələr də təqdim olunub.
Sonra Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva açıq səma altında keçirilən “Sehrli mirvari” su sirki şousunu izləyiblər. Daha sonra nağıl qəhrəmanlarının iştirakı ilə işıq, musiqi və akrobatik elementlərin yer aldığı tamaşa nümayiş olunub.

On June 26, Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, and Arzu Aliyeva, Head of the Baku Media Center, visited the "CandyFest" summer festival held on Baku Boulevard.
They were first briefed in detail about the festival. The festival, which began on June 1, will continue until the end of July. It features presentations tailored for visitors of all age groups. It was also mentioned that interesting performances, interactive games, and entertainment programs are organized for children daily from 5:00 PM to 7:00 PM during the festival.
During the visit, Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva toured the fairgrounds and various booths set up as part of the festival. The guests sampled the treats at the booths, met with festival visitors, and took photos. Various gifts were also presented to the guests during the visit.
Subsequently, Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva watched the open-air "Magic Pearl" water circus show. This was followed by a theatrical performance featuring fairy tale characters that incorporated light effects, music, and acrobatic elements.