İyunun 30-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Şəki şəhərində İncəsənət Məktəbinin yeni istifadəyə verilən binası ilə tanış olub.
Leyla Əliyevaya İncəsənət Məktəbi barədə ətraflı məlumat verilib.
Bildirilib ki, 1938-ci ildə tikilən bina ötən müddət ərzində istifadəyə yararsız vəziyyətə düşdüyündən Heydər Əliyev Fondu tərəfindən yeni məktəb binası inşa edilib.
İki korpusdan ibarət təhsil müəssisəsi 430 şagird yerlikdir. Məktəb zəruri mebel və avadanlıqlar, həmçinin əyani vəsaitlərlə təchiz edilib.
Burada musiqi, nəzəriyyə, xor, fotoqrafiya, rəssamlıq, heykəltaraşlıq, dizayn otaqları, xoreoqrafiya və akt zalları, kitabxana, yeməkxana müəllim və uşaqların istifadəsinə verilib. Məktəbin həyətyanı ərazisində abadlıq və yaşıllaşdırma işləri aparılıb, dekorativ kol və ağaclar əkilib, müasir işıqlandırma sistemləri quraşdırılıb.

On June 30, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva familiarized herself with the newly commissioned building of the Sheki City Art School.
Leyla Aliyeva was provided with detailed information about the school.
The building, constructed in 1938, had become unusable over time. Therefore, the Heydar Aliyev Foundation constructed a new school building.
The educational institution, consisting of two blocks, is designed for 430 students. The school is fully equipped with the necessary furniture, equipment, and visual aids.
The facility includes music, theory, choir, photography, painting, sculpture, and design classrooms, as well as choreography and assembly halls, a library, and a canteen for teachers and students. Landscaping and greening have been carried out on the school grounds with decorative shrubs and trees planted, and a modern lighting system installed.