İyunun 30-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Şəki şəhərində İncəsənət Məktəbinin yeni istifadəyə verilən binası ilə tanış olub.
Leyla Əliyevaya İncəsənət Məktəbi barədə ətraflı məlumat verilib.
Bildirilib ki, 1938-ci ildə tikilən bina ötən müddət ərzində istifadəyə yararsız vəziyyətə düşdüyündən Heydər Əliyev Fondu tərəfindən yeni məktəb binası inşa edilib.
İki korpusdan ibarət təhsil müəssisəsi 430 şagird yerlikdir. Məktəb zəruri mebel və avadanlıqlar, həmçinin əyani vəsaitlərlə təchiz edilib.
Burada musiqi, nəzəriyyə, xor, fotoqrafiya, rəssamlıq, heykəltaraşlıq, dizayn otaqları, xoreoqrafiya və akt zalları, kitabxana, yeməkxana müəllim və uşaqların istifadəsinə verilib. Məktəbin həyətyanı ərazisində abadlıq və yaşıllaşdırma işləri aparılıb, dekorativ kol və ağaclar əkilib, müasir işıqlandırma sistemləri quraşdırılıb.

30 июня вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева ознакомилась в городе Шеки с сданным в новое пользование зданием Школы искусств.
Лейла Алиева была подробно проинформирована о Школе искусств.
Отмечается, что, поскольку здание, построенное в 1938 году, за прошедший период пришло в непригодное для использования состояние, Фондом Гейдара Алиева было построено новое здание школы.
Учебное заведение, состоящее из двух корпусов, рассчитано на 430 ученических мест. Школа оснащена необходимой мебелью и оборудованием, а также наглядными пособиями.
Здесь в пользование преподавателей и детей переданы кабинеты музыки, теории, хора, фотографии, рисования, скульптуры, дизайна, хореографический и актовый залы, библиотека, столовая. На приусадебном участке школы проведены работы по благоустройству и озеленению, посажены декоративные кустарники и деревья, установлены современные системы освещения.