İyulun 1-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva Yevlax şəhərinə səfəri çərçivəsində Cümə məscidini ziyarət edib.
Leyla Əliyeva məsciddə dini ayinlərin icrası və ibadət üçün yaradılmış şəraitlə yaxından tanış olub.
Məscidin imamı bildirib ki, Cümə məscidi 1998-ci ildə istifadəyə verilib. Məsciddə eyni anda 600-ə yaxın şəxs ibadət edə bilər. Azad edilmiş ərazilərdə məscidlərin bərpasının din xadimlərini, ibadət əhlini xüsusilə sevindirdiyini bildirən imam Cümə məscidinin də dövlət qayğısı ilə əhatə olunduğunu diqqətə çatdırıb, ölkə rəhbərliyinə minnətdarlığını ifadə edib.

1 июля вице-президент Фонда Гейдара Алиева, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева в рамках поездки в город Евлах посетила Джума-мечеть.
Лейла Алиева ознакомилась с условиями, созданными в мечети для совершения религиозных обрядов.
Имам мечети сообщил, что Джума-мечеть была сдана в эксплуатацию в 1998 году. В мечети одновременно могут совершать намаз около 600 человек. Отметив, что восстановление мечетей на освобожденных от оккупации территориях особо радует религиозных деятелей и верующих, имам подчеркнул, что Джума-мечети также оказывается государственная забота, и выразил благодарность руководству страны.