Yevlax şəhərində abadlaşdırılmış yaşayış məhəlləsi iyulun 1-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın iştirakı ilə sakinlərin istifadəsinə verilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq Sərəncamına əsasən həyata keçirilən “Sağlam məhəllə” layihəsi çərçivəsində Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən məhəllədə idman zonaları yaradılıb. Ərazidə süni örtüklü minifutbol və basketbol meydançaları salınıb. Müxtəlif idman qurğuları, stolüstü tennis və şahmat masaları quraşdırılıb.
Həmçinin Yevlax Şəhər İcra Hakimiyyəti tərəfindən həyətyanı sahədə söhbətgahlar, çoxsaylı oturacaqlar və yeni işıqlandırma dirəkləri quraşdırılıb, binaların fasad və blokları təmir olunub, asfalt örtüyü, elektrik xətləri yenilənib. Həyətin ərazisində ağac, mövsümi gül, eləcə də kol bitkilərindən yaşıllıq zolağı salınıb.
Leyla Əliyeva məhəllədə aparılmış abadlıq işləri ilə tanış olub, IDEA könüllüləri ilə birlikdə mövsümi güllər əkib. Məhəllənin balaca sakinlərinə hədiyyələr təqdim olunub, onlarla şəkillər çəkdirilib.

1 июля с участием вице-президента Фонда Гейдара Алиева, учредителя и руководителя Общественного объединения IDEA Лейлы Алиевой в городе Евлах был передан в пользование жителей благоустроенный жилой квартал.
B рамках проекта «Квартал здоровья», реализуемого в соответствии с Распоряжением Президента Азербайджанской Республики, Министерство молодежи и спорта создало в квартале спортивные зоны. На территории построены мини-футбольная и баскетбольная площадки с искусственным покрытием. Установлены различные спортивные сооружения, столы для настольного тенниса и шахмат.
Также Исполнительной властью города Евлах на приусадебной территории сооружены беседки, многочисленные скамейки и новые осветительные столбы, отремонтированы фасады и подъезды зданий, обновлены асфальтовое покрытие и электрические линии. На территории двора заложена зеленая полоса из деревьев, сезонных цветов, а также кустарников.
Лейла Алиева ознакомилась с проведенными в квартале работами по благоустройству, вместе с волонтерами IDEA посадила сезонные цветы. Маленьким жителям квартала были вручены подарки, с ними были сделаны фотографии на память.