Bakının Nəsimi rayonunda yeni körpələr evi-uşaq bağçası istifadəyə verilib
Avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Bakının Nəsimi rayonunda 352 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının açılışında iştirak ediblər.
Heydər Əliyev Fondunun icraçı direktoru Anar Ələkbərov körpələr evi-uşaq bağçasında görülən işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, 116 yerlik uşaq bağçası kimi istifadəyə verilən müəssisə 1972-ci ildən eşitmə qabiliyyəti pozulmuş uşaqların respublika ixtisaslaşdırılmış körpələr evi-uşaq bağçası kimi fəaliyyət göstərib. Hazırda isə 352 saylı körpələr evi-uşaq bağçası kimi fəaliyyətini davam etdirir.
Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə binada əsaslı təmir işləri aparılıb və yeni korpus inşa olunub.
Yeni körpələr evi-uşaq bağçasında eşitmə qabiliyyəti pozulmuş uşaqlar üçün xüsusi qrup saxlanılmaqla, uşaqların məktəbəqədər təhsil və tərbiyə almalarına hər cür şərait yaradılıb. Eşitmə qabiliyyəti pozulmuş uşaqlar üçün burada 36 yerlik ikimərtəbəli əlavə korpus inşa olunub.
Körpələr evi-uşaq bağçasında surdoloq, oyun və yataq otaqları, idman, tədbir, musiqi və rəqs zalları, tibb, geyinib-soyunma və müəllimlər otaqları var. Surdoloq kabinetləri, dərs, oyun otaqları zəruri avadanlıqlar və mebellərlə təmin olunub.

On August 26, First Vice-President of the Republic of Azerbaijan and President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, together with her daughters Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva, attended the opening of nursery-kindergarten No. 352 in Baku's Nasimi district.
Executive Director of the Heydar Aliyev Foundation Anar Alakbarov provided information about the work carried out at the nursery-kindergarten.
The facility, designed to accommodate 116 children, has operated as the Republican Specialized Nursery-Kindergarten for hearing-impaired children since 1972. It now operates as nursery-kindergarten No. 352.
With the support of the Heydar Aliyev Foundation, the building underwent major renovations, and a new block was constructed.
While a special group for hearing-impaired children has been retained at the nursery-kindergarten, all necessary conditions have been created for children to receive preschool education and care. An additional two-story block with a capacity of 36 children has been constructed for hearing-impaired children.
The nursery-kindergarten features an audiologist's office, playrooms and bedrooms, sports, event, music and dance halls, a medical room, dressing rooms, and teachers' rooms. The audiologist's office, classrooms and playrooms have been equipped with the necessary furniture and equipment.
Outdoor play and sports areas have also been set up for children, while gazebos have been installed on the grounds.