Heydər Əliyev Fondunun Rusiyadakı nümayəndəliyinin rəhbəri, Rusiyadakı azərbaycanlı gənclərin lideri Leyla Əliyeva oktyabrın 19-da İvanovo vilayətinə səfər edib. O, vilayətin icra hakimiyyətinin nümayəndələri ilə danışıqlar aparıb.
Görüşlərdə gənclər siyasəti, vilayətdə gənc azərbaycanlılar klubunun yaradılması məsələləri müzakirə olunub. Leyla Əliyeva bildirib ki, Rusiyanın digər regionlarında da belə klublar yaradılır və bu, cəmiyyətdə tolerantlığın formalaşmasına, xalqlarımızın mədəniyyətlərinin yaxınlaşmasına xidmət edir.
Vilayət hökuməti sədrinin müavini Yuliya Jukovskaya isə mədəniyyət, elm və idman sahələrində daha sıx əməkdaşlığın yerli və azərbaycanlı gənclərin bir-birini daha yaxından tanımalarına kömək edəcəyini söyləyib.

Head of Heydar Aliyev Foundation’s Russia Office, leader of Azeri youth in Russia Leyla Aliyeva arrived on October 19 in Ivanovo Province.
She held talks with employees of the Province’s executive power. Youth policy, creation of young Azeris club in the Province was discussed in the meeting. L.Aliyeva noted such clubs are created in other regions of Russia and it serves maintenance of tolerance in the society, brings cultures of our nations closer.
Deputy Chairman of Government of the Province Yuliya Yukovskaya said firmer cooperation in field of culture, science and sports will make local and Azeri youth know each other closer.