Heydər Əliyev Fondunun Rusiyadakı nümayəndəliyinin rəhbəri, Rusiyadakı azərbaycanlı gənclərin lideri Leyla Əliyeva oktyabrın 19-da İvanovo vilayətinə səfər edib. O, vilayətin icra hakimiyyətinin nümayəndələri ilə danışıqlar aparıb.
Görüşlərdə gənclər siyasəti, vilayətdə gənc azərbaycanlılar klubunun yaradılması məsələləri müzakirə olunub. Leyla Əliyeva bildirib ki, Rusiyanın digər regionlarında da belə klublar yaradılır və bu, cəmiyyətdə tolerantlığın formalaşmasına, xalqlarımızın mədəniyyətlərinin yaxınlaşmasına xidmət edir.
Vilayət hökuməti sədrinin müavini Yuliya Jukovskaya isə mədəniyyət, elm və idman sahələrində daha sıx əməkdaşlığın yerli və azərbaycanlı gənclərin bir-birini daha yaxından tanımalarına kömək edəcəyini söyləyib.

19 октября руководитель представительства Фонда Гейдара Алиева в России, лидер азербайджанской молодежи в РФ Лейла Алиева побывала в Ивановской области. Она провела переговоры с представителями областной исполнительной власти.
На встречах обсуждались вопросы молодежной политики, создания в области клуба молодых азербайджанцев. Лейла Алиева сказала: «Такие клубы создаются и в других регионах России, это способствует формированию толерантности в обществе, сближению культур двух народов».
Заместитель председателя Правительства области Юлия Жуковская отметила, что более тесное сотрудничество в области культуры, науки и спорта будет содействовать тому, что местная и азербайджанская молодежь лучше узнают друг друга.