İtaliyanın paytaxtı Roma şəhərində dünyanın 45 ölkəsindən gəlmiş 350 azərbaycanlı gəncin, eləcə də İtaliyanın aparıcı gənclər təşkilatlarını təmsil edən 20 gənc liderin iştirakı ilə Xaricdə Təhsil Alan və Məzun Olmuş Azərbaycanlı Gənclərin (ASAIF) Beynəlxalq Forumu keçirilib.
Forum çərçivəsində Dialoq və Əməkdaşlıq uğrunda İslam Konfransı Gənclər Forumu (DƏ-İKGF) Layihələr Departamentinin rəhbəri Sevinc İskəndərova son illər ərzində "Xocalıya Ədalət" beynəlxalq informasiya kampaniyası haqqında geniş təqdimatla çıxış edib.
İskəndərova öz çıxışında kampaniyanın əldə etdiyi uğurlardan bəhs edib, xüsusilə, xaricdə təhsil alan azərbaycanlı gəncləri Qarabağ həqiqətlərini dünya ictimaiyyətinə çatdırılması və kampaniyanın işində fəal olmağa çağırıb.
"Xocalıya Ədalət" beynəlxalq informasiya kampaniyası DƏ-İKGF Mədəniyyətlərarası Dialoq üzrə Koordinatoru Leyla Əliyeva tərəfindən irəli sürülüb, hazırda dünyanın 35-dən çox ölkəsində faciənin mənəvi və hüquqi-siyasi tanınmasına yönəldilib.

The activity of the Justice for Khojaly international campaign was presented by Sevinj Iskandarova, Project Director, Islamic Conference Youth Forum for Dialogue and Cooperation, within ASAIF forum in Rome.
In her speech Iskandarova expressed her views about organizing the activity of the youth and students in bringing the truth about Nagorno-Karabakh to the world community and urged them to take an active part in the campaign.
Around 350 representatives of Azerbaijani youth from 45 countries and more than 20 representatives of the Italian youth from various youth organizations attended ASAIF forum.
The Justice for Khojaly campaign was initiated by OIC Youth Forum General Coordinator, Vice-President of Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva.
The campaign is aimed to bring the truth about the Khojaly tragedy and to achieve political and moral evaluation of the tragedy by the world community. It has been successfully implemented by hundreds of volunteers in more than 35 countries around the world.