Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Azərbaycanın Xalq Artisti, Rusiyanın Əməkdar İncəsənət Xadimi, filmin ssenari müəllifi və rejissoru Yuli Qusman “Qorxma, mən səninləyəm” filminin ikinci hissəsinin çəkilməsini çoxdan arzuladığını deyib, yeni ekran əsərinin ərsəyə gəlməsinə verdikləri dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə və xanımı Mehriban Əliyevaya minnətdarlığını bildirib.
Y.Qusman hələ ilk filmin çəkilişi zamanı ümummilli lider Heydər Əliyevin onlara böyük diqqət və qayğı göstərdiyini xatırladıb.
Daha sonra çıxış edən Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri Polad Bülbüloğlu da filmin ərsəyə gəlməsində göstərdiyi köməyə görə Mehriban Əliyevaya təşəkkürünü bildirib.
Filmə həm Azərbaycanda, həm də Rusiyada böyük marağın olduğunu vurğulayan Polad Bülbüloğlu onun daha da məşhurlaşacağına, uğur qazanacağına ümidvar olduğunu qeyd edib.
Filmin yaradıcı heyəti çəkilişlərə kömək etdiyinə görə Heydər Əliyev Fonduna minnətdarlıq ediblər.
Təqdimat mərasimində mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Yuli Qusmana verilən “Şöhrət” ordenini rejissora təqdim edib.
Ötən əsrin 80-ci illərində çəkilmiş “Qorxma, mən səninləyəm” bədii filminin davamı kimi ekranlaşdırılan yeni kino əsərinin ssenari müəllifi və rejissoru Yuli Qusman, operatoru Vadim Alisov, quruluşçu rəssamları Rafiq Nəsirov, Viktor Nikonenko, Tahir Tahirov, prodüserləri Müşfiq Hətəmov və Timur Vaynşteyndir.
Filmdə, tanınmış rusiyalı aktyorlar Lev Durov, Muxtarbek Kantemirov, Mixail Yefremov, Edqar Zapaşnı, Vladimir Dolinskiy, Yuri Kobaladze, eləcə də azərbaycanlı aktyorlar Kristina Güləliyeva, Eldar Qasımov, Həmidə Ömərova, Məbud Məhərrəmov, Teymur Bədəlbəyli, Zaur Şəfiyev, Bəhram Bağırzadə, Nuriyə Əhmədova, Rövşən Əsgərov və başqaları çəkiliblər.

В церемонии приняли участие первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева, вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и Арзу Алиева.
Народный артист Азербайджана, заслуженный деятель искусств России, автор сценария и режиссер фильма Юлий Гусман отметил, что давно мечтал снять вторую часть фильма «Не бойся, я с тобой», и выразил благодарность Президенту Ильхаму Алиеву и его супруге Мехрибан Алиевой за поддержку в создании нового экранного произведения.
Ю.Гусман напомнил, что еще во время съемок первого фильма общенациональный лидер Гейдар Алиев уделил им большое внимание и заботу.
Выступивший после посол Азербайджана в России Полад Бюльбюльоглу также выразил благодарность Мехрибан Алиевой за помощь в создании фильма.
Подчеркнув наличие большого интереса к этому фильму как в Азербайджане, так и в России, Полад Бюльбюльоглу выразил надежду, что фильм прославится еще больше и будет успешным.
Творческий коллектив фильма выразил благодарность Фонду Гейдара Алиева за помощь в съемках.
На церемонии презентации министр культуры и туризма Абульфас Гараев вручил Юлию Гусману орден «Шохрат», которого режиссер был удостоен распоряжением Президента Ильхама Алиева.
Автором сценария и режиссером нового кинопроизведения, являющегося продолжением фильма «Не бойся, я с тобой», снятого в 80-х годах прошлого века, является Юлий Гусман, оператором - Вадим Алисов, художниками-постановщиками - Рафик Насиров, Виктор Никоненко, Таир Таиров, продюсерами Мушфиг Гатамов и Тимур Вайнштейн.
В фильме снимались известные российские актеры Лев Дуров, Мухтарбек Кантемиров, Михаил Ефремов, Эдгар Запашный, Владимир Долинский, Юрий Кобаладзе, а также азербайджанские артисты Кристина Гюльалиева, Эльдар Гасымов, Гамида Омарова, Мабуд Магеррамов, Теймур Бадалбейли, Заур Шафиев, Бахрам Багирзаде, Нурия Ахмедова, Ровшан Аскеров и др.