Dekabrın 20-də Rusiyanın Həştərxan şəhərində Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın iştirakı ilə yeni uşaq bağçasının təməlqoyma mərasimi keçirilib.
Şəhərin Bakinskaya küçəsində, Heydər Əliyev adına məktəblə üzbəüz yerləşəcək yeni uşaq bağçası Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə tikiləcəkdir.
Təməlqoyma mərasimindən sonra Leyla Əliyeva Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) Həştərxan bölməsinin nümayəndələri ilə görüşüb.
Sonra Heydər Əliyev adına məktəbdə müəllimlər və şagirdlərlə görüş oldu. Məktəbin direktoru Tatyana Tixomirova Heydər Əliyev Fondu tərəfindən bu məktəbə göstərilən diqqətə görə təşəkkürünü bildirdi.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva qeyd etdi ki, son illərdə Heydər Əliyev Fondu Həştərxanda bir sıra iri layihələr həyata keçirib. O vurğuladı ki, Fond təhsilin inkişafına xüsusi diqqət yetirir. Fond bir sıra ölkələrdə, o cümlədən Rusiyada bir neçə təhsil layihələri reallaşdırıb. Leyla Əliyeva Azərbaycan - Rusiya əlaqələrinin möhkəmlənməsində gənclərin də böyük rol oynadığını qeyd etdi.
Sonra ilin ən yaxşı müəllimləri və şagirdləri təltif edildi. Məktəbə Heydər Əliyev Fondu adından hədiyyələr təqdim olundu.

A ceremony of laying the foundation of a new kindergarten in the Russian city of Astrakhan took place with participation of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, December 20.
To be located in the Bakinskaya street of the city, facing the school named after Heydar Aliyev, the new kindergarten will be built with support from the Heydar Aliyev Foundation.
After the ceremony of laying the foundation, Leyla Aliyeva met with representatives of the Astrakhan division of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR).
Then a meeting with teachers and pupils of the school named after Heydar Aliyev took place. School’s principal Tatyana Tikhomirova thanked the Heydar Aliyev Foundation for the attention shown towards the school.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva said recently the Heydar Aliyev Foundation had implemented a number of large projects in Astrakhan. She underscored that the Foundation shows special attention towards education. The Foundation has carried out a number of education projects in various countries, including Russia. Leyla Aliyeva said youth has played a great part in strengthening the relations between Azerbaijan and Russia.
Then best teachers and pupils of the year were awarded. Gifts from the Heydar Aliyev Foundation were presented to the school.