Layihə çərçivəsində dövlət qurumları, özəl təşkilatlar və ya sadə vətəndaşlar istifadə olunmuş kağızları Bakı şəhərindəki “ASAN xidmət” mərkəzlərinin qarşısında quraşdırılacaq məntəqələrə təhvil verə bilərlər. Təhvil verilmiş kağızlar xüsusi konteynerlərdə toplanılacaq və onların qeydiyyatı aparılacaq.
Təhvil verilmiş hər 50 kq kağız qarşılığında bir ədəd ağac alınacaq. Ağaclar kağızları təhvil verən qurumların iştirakı ilə Bakı şəhəri ərazisində əkiləcək.
Layihənin həyata keçirilməsində əsas məqsəd cəmiyyətin ekoloji problemlərlə mübarizədə bütün təbəqələrinin iştirakını təmini və onların bu işə cəlbi, real ekoloji layihələr vasitəsilə insanlar arasında maarifləndirmə işinin effektiv şəkildə artırılması, ekoloji mühitə dəyən zərəri minimuma endirmək məqsədilə tullantıların düzgün istifadəsini təşkilidir.

В рамках проекта госструктуры, частные организации и простые граждане могут сдавать использованную бумагу в пункты, установленные перед центрами службы «ASAN xidmət» в Баку. Бумага будет собрана в специальных контейнерах, будет вестись ее учет.
На каждые 50 кг собранной бумаги будет куплено одно деревце. Деревья будут посажены на территории города Баку при участии сдававших бумагу структур.
Основной целью проекта является подключение к борьбе с экологическими проблемами всех слоев населения, эффективное повышение уровня просвещения людей через реальные экологические проекты, а также организация правильного пользования отходами с целью свести к минимуму вред, наносимый окружающей среде.