Faberje yumurtaları “Padlle” onlayn xeyriyyə hərracına çıxarılır
Məhşur al-əlvan Foberje yumurtaları Nyu-Yorkun Rokfeller Mərkəzində nümyiş etdirlir. Aprelin 25-dək davam edəcək sərginin sonunda Foberje şedevrləri “Paddle-8” onlayn xeyriyyə hərracında satışa çıxarılacaq.
Faberje şirkətinin sponsorluq etdiyi bu tədbir xeyriyyə məqsədi daşıyır. Satışdan əldə ediləcək vəsait uşaq rəssamlıq studiya-məktəblərinin dəstəklənməsi üzrə Nyu-York xeyriyyə təşkilatının (Studio in a School) və kökü kəsilməkdə olan Asiya fillərinin və onların yaşayış məkanlarının qorunub saxlanması ilə məşğul olan Elephant Family təşkilatının hesabına köçürüləcək.

Красочные яйца Faberge собраны в нью-йоркском Рокфеллер-центре и возведены на постаменты. Они останутся там до 25 апреля, а потом будут проданы на благотворительном онлайн-аукционе Paddle 8.
Данное мероприятие, спонсором которого является компания Fabergé, на 100% благотворительно. Входе его проведения будут собираться средства для нью-йоркской благотворительной организации, занимающейся поддержкой детских художественных школ-студий (Studio in a School), и организации по сохранению азиатских слонов, находящихся награни вымирания, и мест их обитания Elephant Family.