Dünyanın ən böyük hərrac evlərindən olan “Kristi” Londonun qədim “Old Vic” teatrının dəstəklənməsinə yönəldilmiş onlayn hərrac elan edib.
Hərrac evinin Londonun Kinq-strit ünvanında yerləşən böyük salonunda “Müharibədən sonrakı və müasir incəsənət” adlı hərrac keçiriləcək. “Old Vic” teatrının rəsmi sponsoru olan “Kristi” onlayn-hərracdan əldə ediləcək gəlirin hamısını teatrın hesabına köçürəcək. Hərracın lotları arasında Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın “Həyat” adlı kollajı da var.
Hərracın bütün lotları iyunun 25-dən iyulun 3-dək Londonun Bryuer-strit (Brewer Street) 35 ünvanında təşkil olunacaq sərgidə nümayiş etdiriləcək.
Hərracın ilk günü “Old Vic” teatrında Artur Millerin pyesi əsasında “Sərt sınaqlar” (“The Crucible”) tamaşasının premyerası olacaq. Əsərdə baş rolu Riçard Armitic ifa edir. Aktyor Kevin Speysinin bədii rəhbər olduğu teatrın yaradıcı heyətinin əksəriyyəti istedadlı gənclərdir. Burada onların inkişafı üçün hər cür şərait yaradılıb. Bundan əlavə, teatr özünün populyar “Old Vic New Voices” (Old Vikin yeni səsləri) maarifləndirmə proqramı ilə də məşhurdur.

Крупнейший в мире аукционный домом Кристи объявляет онлайн-аукцион в поддержку одного из старейших лондонских театров «Old Vic» («Олд Вик»).
В главном зале Кристи в Лондоне на улице Кинг-стрит пройдет аукцион «Послевоенное и современное искусство». Будучи официальным спонсором театра, аукцион направит всю выручку от своих онлайн-продаж на поддержку театра «Олд Вик». Среди лотов аукциона представлена работа вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой «Жизнь».
Все лоты этого аукциона также будут представлены публике в рамках выставки, которая состоится с 25 июня по 3 июля по адресу: Лондон, Брюэр-стрит, 35 (35 Brewer Street).
Начало аукциона совпадает с премьерой в театре «Олд Вик» спектакля по пьесе Артура Миллера «Суровое испытание» («The Crucible») с Ричардом Армитиджем в главной роли. В театре, художественным руководителем которого является актер Кевин Спейси, много молодых и талантливых артистов. Здесь создана благоприятная атмосфера для их развития и самовыражения. Кроме того, театр известен своей образовательно-просветительской программой «Old Vic New Voices» («Новые голоса «Олд-Вик»), завоевавшей большую популярность.