Dekabrın 25-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Fondun Rusiya nümayəndəliyi və Ümumrusiya Azərbaycanlılar Konqresi (ÜAK) tərəfindən Moskva şəhərinin uşaq evləri və internat məktəblərində tərbiyə alan kimsəsiz uşaqlar üçün Yeni il şənliyi təşkil edilib.
“Baku” kinoteatrındakı bayram tamaşasına Moskvanın uşaq evlərində tərbiyə alan uşaqlar, həmçinin Kərim Kərimov adına Azərbaycan etnomədəni komponentli 157 nömrəli məktəbin və gürcü etnomədəni komponentli 1331 nömrəli məktəbin şagirdləri dəvət olunublar.
Uşaqları Şaxta baba, Qar qız və Küpəgirən qarının müşayiəti ilə “Yolkanın dövrəsində”, “Sabun qovuqları şousu”, ”Akva-qrim”, “Şokolad fəvvarəsi”, “Bacarıqlı əllər dərnəyi” interaktiv proqramlarını, “Foto-teatr” attraksionunu təqdim edən peşəkar animatorlar şənləndiriblər.
ÜAK-ın icraçı direktoru İlqar Hacıyev uşaqları və onların valideynlərini Yeni il bayramı münasibətilə təbrik edib, şənliyin təşkilinə göstərilən dəstəyə və köməyə görə Heydər Əliyev Fonduna təşəkkürünü bildirib. Sonra uşaqlar üçün “Durnabalığının buyruğu ilə” kukla tamaşası nümayiş olunub.
Sonda Heydər Əliyev Fondunun Rusiya nümayəndəliyi və ÜAK tərəfindən uşaqlara Yeni il hədiyyələri təqdim edilib.

25 декабря по инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой российским представительством Фонда совместно со Всероссийским Азербайджанским Конгрессом (ВАК) был устроен новогодний праздник для детей-сирот из детских домов и школ-интернатов города Москвы.
На праздничное представление в московский кинотеатр «Баку» были приглашены воспитанники московских детских домов, учащиеся школ номер 157 имени генерала К.Керимова с этнокультурным азербайджанским компонентом и номер 1331 с этнокультурным грузинским компонентом.
Детей в этот день веселили профессиональные аниматоры, представившие интерактивные программы – «Вокруг елки» в сопровождении Деда Мороза, Снегурочки и Бабы Яги, «Шоу мыльных пузырей», «Аква-грим», «Шоколадный фонтан», «Кружок умелых рук», аттракцион «Фото-театр».
Исполнительной директор ВАК Ильгар Гаджиев поздравил детей и их родителей с наступающим Новым годом, поблагодарив Фонд Гейдара Алиева за оказанную поддержку и помощь в организации праздника. Затем для детей был показан кукольный спектакль «По-щучьему велению».
В завершение праздника от имени российского представительства Фонда Гейдара Алиева и ВАК детям были вручены новогодние подарки.