Leyla Əliyeva bir sıra uşaq evlərində olub
Martın 11-də - Novruz bayramı ərəfəsində Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakıdakı bir sıra uşaq evlərinin sakinləri ilə görüşüb.
Şağan qəsəbəsindəki 3 nömrəli internat evində Leyla Əliyeva əvvəlcə uşaqların əl işlərindən ibarət sərgiyə baxıb. İnternat evində yaradılmış şəraitlə tanış olan Leyla Əliyeva burada yaşayan 168 uşağın təlim-tərbiyəsi ilə maraqlanıb.
İnternat evi Heydər Əliyev Fondunun “Uşaq evləri və internat məktəblərinin inkişafı” Proqramı çərçivəsində yenidən qurulub.
Sonra Leyla Əliyeva Nizami rayonundakı Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzində olub, Daun Sindromlu Şəxslərin Assosiasiyasının nəzdində fəaliyyət göstərən “Dəcəllər” teatrının hazırladığı rəqs nümunələrini izləyib.
Nizami rayonundakı 1 nömrəli uşaq evinə də baş çəkən Leyla Əliyeva burada uşaqlarla söhbət edib, onların arzu və istəklərini dinləyib.
Daha sonra Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Nərimanov rayonunda yerləşən Uşaq Psixonevroloji Mərkəzində olub, burada müalicə alan uşaqlar üçün təşkil edilmiş bayram şənliyinə qatılıb.
Leyla Əliyeva Nəsimi rayonunda yerləşən 1 nömrəli körpələr evinə də baş çəkib. Bu körpələr evində 4 yaşınadək 52 uşaq yaşayır. Burada ötən ilin noyabrında başlanmış əsaslı təmir işləri nəticəsində müəssisədə müasir standartlara uyğun şərait yaradılacaq.

В доме-интернате номер 3 в поселке Шаган Лейла Алиева сначала посмотрела выставку детских работ. Ознакомившись с условиями, созданными в доме-интернате, Лейла Алиева поинтересовалась обучением и воспитанием проживающих здесь 168 детей.
Дом-интернат был реконструирован в рамках программы Фонда Гейдара Алиева «Развитие детских домов и школ-интернатов».
Затем Лейла Алиева посетила Центр реабилитации лиц с синдромом дауна в Низаминском районе, посмотрела танцевальные номера, подготовленные театром «Непоседы», функционирующим при Ассоциации лиц с синдромом дауна.
Посетив также детский дом номер 1 в Низаминском районе, Лейла Алиева побеседовала здесь с детьми, выслушала их просьбы и пожелания.
Далее вице-президент Фонда Гейдара Алиева посетила расположенный в Наримановском районе Детский психоневрологический центр, приняла участие в празднестве, организованном для находящихся здесь на лечении детей.
Лейла Алиева также побывала в яслях номер 1 в Насиминском районе. В этих яслях проживают 52 ребенка в возрасте до 4-х лет. В результате начатого здесь в ноябре прошлого года капитального ремонта будут созданы условия, соответствующие современным стандартам.