Leyla Əliyeva bir sıra uşaq evlərində olub
Martın 11-də - Novruz bayramı ərəfəsində Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakıdakı bir sıra uşaq evlərinin sakinləri ilə görüşüb.
Şağan qəsəbəsindəki 3 nömrəli internat evində Leyla Əliyeva əvvəlcə uşaqların əl işlərindən ibarət sərgiyə baxıb. İnternat evində yaradılmış şəraitlə tanış olan Leyla Əliyeva burada yaşayan 168 uşağın təlim-tərbiyəsi ilə maraqlanıb.
İnternat evi Heydər Əliyev Fondunun “Uşaq evləri və internat məktəblərinin inkişafı” Proqramı çərçivəsində yenidən qurulub.
Sonra Leyla Əliyeva Nizami rayonundakı Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzində olub, Daun Sindromlu Şəxslərin Assosiasiyasının nəzdində fəaliyyət göstərən “Dəcəllər” teatrının hazırladığı rəqs nümunələrini izləyib.
Nizami rayonundakı 1 nömrəli uşaq evinə də baş çəkən Leyla Əliyeva burada uşaqlarla söhbət edib, onların arzu və istəklərini dinləyib.
Daha sonra Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Nərimanov rayonunda yerləşən Uşaq Psixonevroloji Mərkəzində olub, burada müalicə alan uşaqlar üçün təşkil edilmiş bayram şənliyinə qatılıb.
Leyla Əliyeva Nəsimi rayonunda yerləşən 1 nömrəli körpələr evinə də baş çəkib. Bu körpələr evində 4 yaşınadək 52 uşaq yaşayır. Burada ötən ilin noyabrında başlanmış əsaslı təmir işləri nəticəsində müəssisədə müasir standartlara uyğun şərait yaradılacaq.

At Boarding Home No.3 in Shaghan settlement, Leyla Aliyeva first viewed an exhibition comprised of children’s handicrafts. Having acquainted herself with the conditions created at the boarding home, Leyla Aliyeva enquired about the education of 168 children living here.
The boarding home has been reconstructed within the programme “Development of children homes and boarding schools” by the Heydar Aliyev Foundation.
Then Leyla Aliyeva arrived at the Rehabilitation Centre for People with Down Syndrome in Nizami district, and watched here samples of dances prepared by Dajaller Theatre operating under the Association for People with Down Syndrome.
Visiting Children Home No. 1 in Nizami district, Leyla Aliyeva talked here with children, and listened to their wishes.
After that, the Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation arrived at the Child Psychoneurological Centre in Narimanov district, and joined the festivity arranged by children being treated here.
Leyla Aliyeva also visited Nursery No.1 in Nasimi district. 52 infants up to the age of 4 live in this nursery. As a result of the repair works carried out here, which started in November last year, conditions meeting modern standards will be created at this establishment.