IDEA İctimai Birliyi növbəti ağacəkmə aksiyası keçirib
Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyəti tərəfindən dəstəklənən ağacəkmə aksiyasına paytaxtın müxtəlif yerlərindən 100-dən çox gənc qoşulub.
IDEA-nın yaşıllaşdırma layihələrinin məqsədi ekoloji tarazlığın bərpası, təbiətə töhfə vermək, insanların diqqətini yaşıllıqların qorunmasına yönəltmək, eləcə də ətraf mühitin mühafizəsi işində ictimai nəzarəti gücləndirməkdir.
IDEA İctimai Birliyi vətəndaşları Bakı şəhərində yaşıllıqların qorunmasına töhfə verməyə və üzləşdikləri qeyri-qanuni ağac kəsilməsi halları ilə bağlı xüsusi yaradılmış qaynar xəttə (bütün mobil operatorlar və şəhər telefonlarından 1113) məlumat verməyə çağırır.

On August 30, certificates were presented to 20 students who successfully completed the first stage of the regular distance Chinese language courses at the Heydar Aliyev Center.
On August 28, Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, participated in the opening ceremony of kindergartens and nurseries constructed with the funding from the Heydar Aliyev Foundation in the villages of Ikinji Jabani and Boyuk Khinisli in Shamakhi.
On July 18, the Heydar Aliyev Foundation, the Confucius Institute at the Azerbaijan University of Languages (AUL), and the Baku Book Center co-organized an evening dedicated to ancient Chinese philosophy and culture, entitled "The Confucius That We Don’t Know."