Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının Xoşməramlı səfiri adına layiq görülüb.
Mayın 25-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva ilə görüşən BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) baş direktoru Jose Qratsiano Da Silva Xoşməramlı səfir diplomunu Mehriban Əliyevaya təqdim edib.
Leyla Əliyeva bu ada aclıqla mübarizə, ərzaq təhlükəsizliyinin təmin olunması, kənd təsərrüfatı, meşə və balıqçılıq təsərrüfatının səmərəliliyinin artırılması, sağlam ərzaq sistemlərinin yaradılması kimi məqsədlərə nail olunmasına verdiyi töhfəyə görə layiq görülüb.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева, инициатор и руководитель общественного объединения IDEA Лейла Алиева удостоена звания посла доброй воли Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН.
25 мая на встрече с первой леди Азербайджана, президентом Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой гендиректор Продовольственной и сельскохозяйственной организации (ФАО) ООН Жозе Грациано да Силва передал Мехрибан Алиевой соответствующий диплом посла.
Лейла Алиева была удостоена этого звания за вклад в достижения таких целей как борьба с голодом, обеспечение продуктовой безопасности, рациональность сельского, лесного и рыбного хозяйств, создание систем здоровой продукции.