Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyeva Azərbaycanda səfərdə olan rusiyalı tələbələrlə görüşüb.
Leyla Əliyevanın dəvəti ilə iyunun 26-da Azərbaycana gəlmiş 18 nəfərlik tələbə heyətinin üzvləri birinci Avropa Oyunlarının bağlanış mərasimində iştirak etdiklərini və bu şounun onlarda dərin təəssürat yaratdığını deyiblər.
Görüşdə Azərbaycan və Rusiya gəncləri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi üzrə koordinasiya bürosunun yaradılması, RAGB-ın fəaliyyəti ilə bağlı informasiyaların internet saytlarında və sosial mediada daha operativ və hərtərəfli işıqlandırılması məsələləri müzakirə edilib.
Rusiyalı tələbələr Azərbaycana bu səfərin təşkilinə göstərilən dəstəyə görə Leyla Əliyevaya təşəkkür ediblər.
Gənclər Bakıda Heydər Əliyev Mərkəzində ümummilli lider Heydər Əliyevin həyatı və siyasi fəaliyyətini əks etdirən Muzeylə tanış olublar, paytaxtın tarixi və müasir məkanlarını ziyarət ediblər. Onlar Quba Soyqırımı Memorial Kompleksində olublar.
Leyla Əliyeva müxtəlif ölkələrə bu cür səfərlərin sosial ünsiyyətin genişləndirilməsində əhəmiyyətli rol oynadığını qeyd edib, Azərbaycan və Rusiya gənclərinin gələcək əməkdaşlığına dair tövsiyələrini verib.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, Chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) Leyla Aliyeva met Russian students who are on a visit to Azerbaijan.
At the meeting, members of the delegation comprised of 18 students that came to Azerbaijan, on June 26, at Leyla Aliyeva’s initiative mentioned their participation in the closing ceremony of the first European Games and talked about the profound impression the show has made on them.
Issues such as establishing a coordination office aiming to extend cooperation between Azerbaijani and Russian youth, as well as more efficient and comprehensive coverage of information associated with AYOR’s activity on websites and social media were the subject of discussion at the meeting.
Russian students thanked Leyla Aliyeva for the support provided to the organization of this visit to Azerbaijan.
Young guests from Russia acquainted themselves with the Museum reflecting the life and activity of Azerbaijani people’s national leader Heydar Aliyev at the Heydar Aliyev Center in Baku, and visited historical and contemporary places of the capital. They have also paid a visit to the Guba Genocide Memorial.
Leyla Aliyeva underscored the role of such visits to various countries in extending social relationship, and gave recommendations on future cooperation between Azerbaijani and Russian youth.