Noyabrın 14-də Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və xanımı Əminə Ərdoğanın adından “Böyük İyirmiliyin” (G20) Antalya şəhərində keçirilən Sammitində iştirak edən dövlət və hökumət başçılarının, beynəlxalq təşkilatların rəhbərlərinin və onların xanımlarının şərəfinə nahar verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva naharda iştirak ediblər.
Nahardan sonra ənənəvi türk əl sənətləri olan ebru və şüşə işləmələrindən nümunələr nümayiş etdirildi.
Sərgini izləyən dövlət başçılarına, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrinə və onların xanımlarına bu sənətlər barədə məlumat verildi. Bildirildi ki, ebru ənənəvi türk təsviri sənəti növüdür. Təsvir əvvəlcə xüsusi boyalarla su səthində çəkilir, sonra kağıza hopdurulur.

A dinner was given on November 14 on behalf of Turkish President Recep Tayyip Erdoğan and his spouse Emine Erdoğan in honour of the heads of states and governments, international organizations participating in the Summit of G-20 held in the city of Antalya, and their spouses.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva attended the dinner.
After the dinner, samples from ebru and glass works –traditional Turkish handicraft – were demonstrated.
Heads of states, representatives of international organizations and their spouses were given information about this types of art. It was mentioned that ebru was a type of traditional Turkish visual art. A picture is first made on water surface and then absorbed to paper.