Dekabrın 4-də Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva Parisdə Təbiətin Mühafizəsi naminə Beynəlxalq Birliyin (IUCN) baş direktoru xanım İnger Andersen ilə görüşüb.
Leyla Əliyeva xanım İnger Anderseni IUCN-in baş direktoru vəzifəsinə təyinatı münasibətilə təbrik edib və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. IDEA-nın fəaliyyətindən danışan Leyla Əliyeva IDEA və IUCN arasında mövcud əməkdaşlıq barədə ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün yaxşı potensial mövcuddur və bundan faydalanmaq zəruridir.
Bu xüsusda, tərəflər təhsil, fauna və floranın mühafizəsi, xüsusi mühafizə olunan ərazilərin idarə edilməsi, ictimai maarifləndirmə və s. sahələrdə əməkdaşlıq imkanlarını nəzərdən keçiriblər.
Xanım İ. Andersen təmsil etdiyi təşkilatın IDEA ilə əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu və gələcəkdə bu tərəfdaşlığın daha da inkişafını arzu etdiklərini diqqətə çatdırıb. 2014-cü ildə IUCN tərəfindən Sidney şəhərində təşkil olunan Ümumdünya Parklar Konqresində IDEA-nın fəal iştirakı xüsusi qeyd edilib.

Leyla Aliyeva meets Director General of International Union for Conservation of Nature (IUCN) Inger Andersen
04/12/2015
On December 4, Vice-presdient of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA Public Union Leyla Aliyeva met Director General of International Union for Conservation of Nature (IUCN) Inger Andersen.
Leyla Aliyeva congratulated Inger Andersen on her appointment to the position of IUCN director general and wished her every success in her future activity. Talking about IDEA’s activity, Leyla Aliyeva gave comprehensive information about the cooperation existing between IDEA and IUCN. It was mentioned that there was good potential for the extension of cooperation and we should benefit from it.
The parties considered possibilities of cooperation in such issues as education, protection of fauna and flora, management of areas under special protection, public awareness etc.
Mrs. I. Andersen expressed satisfaction with the cooperation between the organization she represents and IDEA, and said she wished this partnership grow further. IDEA’s active participation in the World Parks Congress organized by IUCN in Sydney city in 2014 was emphasized.