Yanvarın 19-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakının Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatda olub.
Bilgəh qəsəbəsində yerləşən müharibə və əmək əlilləri üçün pansionat ötən əsrin 60-cı illərindən fəaliyyət göstərir. 1998-ci ildə ulu öndər Heydər Əliyev bu pansiotda olub, veteranlarla görüşüb. 2013-cü ildə pansionata yeni həyat verilib. Prezident İlham Əliyevin və xanımı Mehriban Əliyevanın iştirakı ilə pansionatın yeni korpusunun açılışı olub. İndi burada 207 nəfər yaşayır.
Leyla Əliyeva pansionatın sakinləri ilə görüşüb, onlarla birlikdə nahar süfrəsi arxasında səmimi söhbət edib. Pansionatda yaşayanlar burada onlar üçün yaradılan şəraitdən razılıq ediblər. Leyla Əliyeva pansionat sakinlərinin öz həyatları barədə söhbətlərini heyranlıqla dinləyib, onların qayğıları ilə maraqlanıb.
Pansionatın sakinlərinin musiqi alətlərində ifası bu tədbirin ən maraqlı məqamlarından biri kimi yadda qalıb.
Leyla Əliyeva pansionatda yaradılan şəraitlə tanış olub, otaqları gəzib.
Pansionat sakinləri ilə yaddaqalan görüşün daha bir məqamı isə Zəminə Cəbrayılovanın öz yazdığı şeirlərini Leyla Əliyevaya oxuması olub.
Pansionat sakinləri ilə görüşə yenə də gələcəyini deyən Leyla Əliyeva onlara cansaglığı və uğurlar arzulayıb.

On January 19, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva paid a visit to the boarding house for disabled veterans and workers located in Bilgah settlement of Baku.
The boarding house for disabled veterans and workers in Bilgah settlement has been functioning since the 60s of the last century. In 1998, national leader Heydar Aliyev paid a visit to this boarding house and met with veterans. In 2013, construction works were carried out at this boarding house. Opening of a new building of the boarding house took place with participation of President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva. Now, 207 disabled people live here.
Leyla Aliyeva, meeting with inhabitants of the boarding house, had a sincere talk with them around a lunch table. Inhabitants of the boarding school expressed their satisfaction with the conditions created for them here. Leyla Aliyeva listened to the inhabitants with amusement, as they talked about their lives, and inquired about their problems.
Boarding house inhabitants’ playing music instruments was one of the most interesting moments of this event.
Leyla Aliyeva acquainted herself with the conditions created at the boarding house.
Another unforgettable moment of the meeting with the boarding house inhabitants was Zamina Jabrailova’s reading her verses to Leyla Aliyeva.
Saying that she would come to see them again, Leyla Aliyeva wished the inhabitants sound health and successes.