Rusiya Gənclər və Uşaq Birlikləri Milli Şurası “Açıq imkanlar məkanı” adlı almanax dərc edib. Almanaxa Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) fəaliyyəti barədə məlumat da daxil olunub.
Nəşrdə Milli Şuraya üzv olmağın üstünlükləri, Şuranın rəhbərliyi, əsas proqramları və əlbəttə, onun təşkilatları barədə məlumat verilir.
Almanaxın RAGB-yə həsr edilmiş bölməsində bu təşkilatın lideri Leyla Əliyevanın Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, RAGB-nin sədri, “Baku” jurnalının baş redaktoru və IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi vəzifəsində fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilir, beynəlxalq təşkilatların Leyla Əliyevanı layiq gördüyü mükafatlar, o cümlədən Kremldə Rusiya Prezidenti Vladimir Putin tərəfindən Puşkin medalı təqdim edilməsi qeyd olunur.
Layihə müəllifləri vurğulayırlar ki, RAGB-nin məqsədi Azərbaycanlı gənclər mühitində ziyalıları cəmləşdirmək, Azərbaycan gənclərinin sosial, fiziki və mənəvi inkişafını dəstəkləmək, millətlərarası dostluq münasibətlərinin inkişafına kömək etməkdir. Almanaxda RAGB tərəfindən həyata keçirilən “RAGB qış məktəbi”, “RAGB Universiadası”, “Qanın milləti yoxdur” kimi əsas layihələr barədə də söhbət açılır.
Qeyd edək ki, almanaxın elektron versiyası Rusiya Gənclər və Uşaq Birlikləri Milli Şurasının saytında yerləşdirilib.

АМОР включен в альманах «Пространство открытых возможностей»
Информация о деятельности Азербайджанского молодежного объединения России (АМОР) включена в альманах «Пространство открытых возможностей», изданный Национальным советом молодежных и детских объединений России.
Издание рассказывает о преимуществах членства в Национальном совете, его руководстве, основных программах, и, конечно, организациях.
В разделе, посвященном АМОР, размещена подробная информация о лидере организации Лейле Алиевой на посту вице-президента Фонда Гейдара Алиева, председателя АМОР, редактора журнала «Баку» и учредителя İDEA, перечисляются награды, полученные от международных организаций, в том числе медаль Пушкина, врученная Президентом России Владимиром Путиным в Кремле.
Авторы проекта отмечают, что цель АМОР - формирование интеллигенции в азербайджанской молодежной среде, поддержка социального, физического и нравственного развития азербайджанской молодежи, содействие развитию дружественных межнациональных отношений и др. В Альманахе также рассказывается об основных проектах АМОР, таких как «Зимняя школа АМОР», «Универсиада АМОР» и «У крови нет нации».
Отметим, что электронная версия альманаха размещена на сайте Национального Совета молодежных и детских объединений России: (http://www.youthrussia.ru/files/uploads/prostranstvo_ov.pdf).