Martın 10-da Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz Osman əl-Tuveycri ilə görüşüb.
ISESCO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyeva baş direktor Əbdüləziz Osman əl-Tuveycrini yenidən Bakıda görməkdən məmnun olduğunu bildirərək, Azərbaycan ilə təşkilat arasında sıx əməkdaşlığın mövcudluğunu qeyd edib.
Mehriban Əliyeva IV Qlobal Bakı Forumu çərçivəsində aparılacaq müzakirələrin dünyanı narahat edən bir çox məsələlərin həllinə töhfə verəcəyinə əminliyini bildirib, ölkəmizin dostlar üçün hər zaman açıq olduğunu vurğulayıb.

Мехрибан Алиева встретилась с генеральным директором ИСЕСКО Абдельазизом Османом аль-Тувейджри
10 марта первая леди Азербайджана, Президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева встретилась с генеральным директором ИСЕСКО Абдельазизом Османом аль-Тувейджри.
Посол доброй воли ИСЕСКО Мехрибан Алиева сказала, что рада вновь видеть генерального директора ИСЕСКО Абдельазиза Османа аль-Тувейджри в Баку, отметила тесное сотрудничество между Азербайджаном и организацией.
Мехрибан Алиева выразила уверенность в том, что обсуждения, проводимые в рамках IV Глобального Бакинского форума, внесут вклад в решение многих вопросов, беспокоящих мир, подчеркнула, что наша страна всегда открыта для друзей.