Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Çoxqütblü dünyaya doğru” mövzusunda IV Qlobal Bakı Forumunun ikinci sessiyasında “Suriya naminə qlobal məsuliyyət: fəaliyyət planına doğru” mövzusu ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Gənclər Forumunun baş əlaqələndiricisi Leyla Əliyeva aparılan müzakirələri dinləyib.
İsveçin Suriyadakı diplomatik missiyasının rəhbəri Piter Semnebinin moderatorluğu ilə keçirilən sessiyada İtaliyanın Beynəlxalq Təşkilatlar üzrə Cəmiyyətinin prezidenti, bu ölkənin sabiq xarici işlər naziri Franko Frattini, Kanadanın sabiq Baş naziri Jan Kretien, Xorvatiyanın sabiq Prezidenti Stepan Mesiç, Livanın sabiq Prezidenti Amin Jmayel, Türkiyənin sabiq xarici işlər naziri Hikmət Çetin müzakirələrdə iştirak ediblər.

At the second session of the 4th Global Baku Forum on “Towards Multipolar World” held with organizational support of the Nizami Ganjavi International Centre, broad discussions took place on the theme “Global Responsibility for Syria: Towards an Action Plan”.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, chief coordinator of the Islamic Cooperation Organization’s Youth Forum Leyla Aliyeva attended the discussions.
The session hosted by head of Sweden’s diplomatic mission in Syria Peter Semnebi was attended by president of Italian Association for International Organizations, the country’s former foreign minister Franco Frattini, Canada’s former prime minister Jean Chretien, former president of Croatia Stephan Mesich, former president of Lebanon Amine Gemayel and Turkey’s former foreign minister Hikmet Chetin.