Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyi (RAGB) Moskvada “Nə? Harada? Nə vaxt?” intellektual oyunu keçirib. Bakıda keçiriləçək “Formula-1” Qran-pri yarışlarına həsr olunmuş turnirdə 30 komanda iştirak edib.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının ictimai-siyasi məsələlər şöbəsinin müşaviri Natiq Əliyev oyunu açıq elan edib.
Turnirin aparıcısı “Nə? Harada? Nə vaxt?” intellektual oyununun tanınmış iştirakçısı, “Büllur bayquş” mükafatının sahibi Rövşən Əskərov olub. Turnirdə M. V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universiteti, Moskva Dövlət Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutu, Moskva Dövlət Texniki Universiteti kimi aparıcı ali məktəblərin Azərbaycan klublarının komandaları iştirak edib.
Final mərhələsində Moskva Dövlət Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutunun komandasına qalib gələn Rusiya Ali İqtisad Məktəbinin “Kəpəz” komandası yarışı birinci pillədə başa vurub. Üçüncü yeri isə Moskva Dövlət Universitetinin “Azərbaycanlı” klubu tutub.
Qaliblərə “Formula-1” yarışlarının xüsusi hədiyyələri, həmçinin RAGB-nin medalları, fəxri fərmanları və pul mükafatları təqdim olunub.

The Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) held What?Where?When? Intellectual Game in Moscow, following the initiative of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva. Dedicated to Formula-1 Grand Prix motor races to be held in Baku, the tournament included 26 teams.
Head of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan for public and political affairs Natig Aliyev opened the game.
Moderator of the tournament was Rovshan Asgerov, a well-known participant of the What?Where?When? Intellectual Game, winner of the Chrystal Owl Prize. Azerbaijani clubs of such leading higher schools as the M.V.Lomonosov Moscow State University, the Moscow State International Relations University and the Moscow State Technical University participated in the tournament.
Holding a victory over the team of the Moscow State International Relations University in the finals, “Kapaz” team of the Russian High School of Economics completed the competition in the first place. The third place went to “Azerbaijani” Club of the Moscow State University.
Winners were rewarded by special souvenirs of Formula-1 motor races, AYOR’s medals, certificates of honour, and money awards.