Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatda olub.
Leyla Əliyeva pansionatın sakinləri ilə görüşərək onlarla söhbət edib. Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Fondu mütəmadi olaraq bu pansionata baş çəkir. Budəfəki ziyarəti zamanı Leyla Əliyeva pansionatda yaşayanlara müxtəlif hədiyyələr verib, o cümlədən öz şeirlər kitabını imzalayaraq hədiyyə edib və şeirlərindən bəzilərini oxuyub.
Qeyd edək ki, Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionat ötən əsrin 60-cı illərindən fəaliyyət göstərir. 2013-cü ildə pansionatda tikilmiş yeni korpusun açılışı olub.
Heydər Əliyev Fondu müntəzəm olaraq uşaq evləri və internat məktəbləri ilə yanaşı, ahıllarla da görüşür, onların qayğıları ilə maraqlanır.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva visited a holiday home in Bilgah settlement for war and labour veterans, May 7.
Leyla Aliyeva talked with inhabitants of the holiday home. It should be noted that the Heydar Aliyev Foundation has been paying regular visits to this holiday home. During this time’s visit, Leyla Aliyeva gave various gifts to those residing at this holiday home, presented her book of poems, and read some of them to inhabitants.
The holiday home for war and labour veterans in Bilgah settlement has been operating since 60s of the last century. Opening of a new building constructed at the holiday home took place in 2013.
The Heydar Aliyev Foundation, along with children homes and boarding schools, has been paying regular visits to nursing homes and inquiring about their problems.