Rusiya Rəssamlıq Akademiyasının Muzey-Sərgi Kompleksində Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri, Xalq Artisti Polad Bülbüloğlunun bürünc heykəlinin təntənəli təqdimat mərasimi keçirilib.
Leyla Əliyeva jurnalistlərə müsahibəsində Rusiya Rəssamlıq Akademiyasının prezidenti, SSRİ Xalq Rəssamı Zurab Seretelinin hazırladığı heykəli həm də Azərbaycan xalqının tarixinə və mədəniyyətinə böyük hörmət və ehtiramın əlaməti kimi qiymətləndirib. Leyla Əliyeva deyib: “Polad Bülbüloğlu oxuyanda insan yaşamaq istəyir. Onda olan müsbət enerji hamıya sirayət edir. Çox şadam ki, bu gün belə gözəl abidə təqdim olunur. Bu abidə onun qəlbini, ürəyini təcəssüm etdirir. Buna görə də onu və hamını bu tədbir münasibətilə təbrik edirəm”.
Mərasimdə xarici ölkələrin Rusiyada akkreditə olunmuş nümayəndəliklərinin rəhbərləri, tanınmış elm və incəsənət xadimləri iştirak ediblər.

В Музейно-выставочном комплексе Российской академии художеств состоялась церемония презентации бронзовой скульптуры посла Азербайджана в России, народного артиста Полада Бюльбюльоглу.
Лейла Алиева в интервью журналистам расценила скульптуру, созданную президентом Российской Академии художеств, народным художником СССР Зурабом Церетели, как большое уважение и почтение к истории и культуре азербайджанского народа. «Когда Полад Бюльбюльоглу поет, хочется жить. У него такая энергетика, что от нее заряжаются все. Я очень рада, что сегодня установили такую прекрасную скульптуру, которая показывает его душу, его сердце. Поэтому хочу поздравить его и всех с этим событием», - сказала Лейла Алиева.
В церемонии приняли участие руководители представительств зарубежных стран, аккредитованных в России, известные деятели науки и искусства.