Rusiya Rəssamlıq Akademiyasının Muzey-Sərgi Kompleksində Azərbaycanın Rusiyadakı səfiri, Xalq Artisti Polad Bülbüloğlunun bürünc heykəlinin təntənəli təqdimat mərasimi keçirilib.
Leyla Əliyeva jurnalistlərə müsahibəsində Rusiya Rəssamlıq Akademiyasının prezidenti, SSRİ Xalq Rəssamı Zurab Seretelinin hazırladığı heykəli həm də Azərbaycan xalqının tarixinə və mədəniyyətinə böyük hörmət və ehtiramın əlaməti kimi qiymətləndirib. Leyla Əliyeva deyib: “Polad Bülbüloğlu oxuyanda insan yaşamaq istəyir. Onda olan müsbət enerji hamıya sirayət edir. Çox şadam ki, bu gün belə gözəl abidə təqdim olunur. Bu abidə onun qəlbini, ürəyini təcəssüm etdirir. Buna görə də onu və hamını bu tədbir münasibətilə təbrik edirəm”.
Mərasimdə xarici ölkələrin Rusiyada akkreditə olunmuş nümayəndəliklərinin rəhbərləri, tanınmış elm və incəsənət xadimləri iştirak ediblər.

Presentation of a statue of People’s Artist, ambassador of Azerbaijan to Russia Polad Bulbuloghlu took place at the Museum-Exhibition Complex of the Russian Art Academy.
In an interview to correspondents, Leyla Aliyeva appreciated the statue, made by Zurab Sereteli, the president of the Russian Art Academy, People’s Artist of USSR, as a sign of great respect and esteem for the history and culture of the Azerbaijani people. Leyla Aliyeva said: “Polad Bulbuloghlu’s singing inspires people to living. His positive energy passes on to everybody. I am very glad such a nice statue is being presented today. This statue embodies his heart and soul. Therefore, I would like to congratulate him and all on this event”.
Heads of representative offices of foreign countries accredited in Russia, well-known figures of science and art attended the ceremony.