Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirliyi Moskva Dövlət Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutunun (Universiteti) (MDBMİ) Azərbaycanlı Məzunlar Assosiasiyasının prezidenti Leyla Əliyeva bu ali təhsil müəssisəsində olub.
Universitetin rektoru Anatoli Torkunov və ali məktəbin tələbələri ilə görüşdə MDBMİ-nin Heydər Əliyev Fondu və Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyi (RAGB) ilə əlaqələrinə toxunulub, habelə bu ali məktəb məzunlarının Bakıda müntəzəm görüşlərinin təşkili məsələsi müzakirə edilib.
Leyla Əliyeva universitetin müəllimləri və Azərbaycandan olan tələbələrlə söhbət edib, bu cür görüşlərin təşkilinin və həmvətənlər arasında əlaqələrin qorunub saxlanmasının vacibliyini qeyd edib.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, President of the Azerbaijani Graduates Association at the Moscow State International Relations Institute (University) under the Russian Foreign Ministry Leyla Aliyeva paid a visit to this higher education establishment.
At a meeting with rector Anatoli Torkunov and students of the university, relations of MSIRI with the Heydar Aliyev Foundation and the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) were touched upon and arranging regular meetings of this higher establishment’s graduates in Baku was discussed.
Leyla Aliyeva conversed with professors and students from Azerbaijan, and emphasized the significance of arranging such meetings and preserving relations between fellow-citizens.