İyunun 23-də Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə uşaq evləri və Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzinin sakinləri üçün növbəti dəfə maraqlı şənlik təşkil olunub.
Bu dəfə Heydər Əliyev Fondu uşaqları paytaxtın dənizkənarı istirahət məkanlarından birinə topladı. Fondun təşəbbüsü ilə təşkil olunan şənliyə xüsusi avtobuslarla gətirilən uşaqları nağıl qəhrəmanları qarşıladılar. Nizami rayonunun 1, Suraxanı rayonunun 2, Xətai rayonunun 3 saylı uşaq evlərinin və Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzinin sakinləri bu məkanda yay mövsümünün ovqatını hiss etdilər, günəşli günlərin qayğısız anlarını yaşadılar.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da övladı ilə birlikdə uşaqların şənliyinə qoşuldu. Balacalara xas olan hədsiz səmimiyyət və sevinclə əylənən uşaq evlərinin sakinləri və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar müxtəlif oyunlarda iştirak etdilər, bu isti yay günündə hovuzda üzdülər, sevinclərini ətrafdakılarla bölüşdülər.
Leyla Əliyeva uşaqlarla söhbət etdi, şənliklə bağlı fikirlərini öyrəndi, onlarla şəkil çəkdirdi. Uşaq evlərinin və Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzinin sakinləri təəssüratlarını bölüşdülər, burada yeni dostlar qazandıqlarını söylədilər, iştirak etdikləri oyunlar, əyləndikləri attraksionlar barədə danışdılar.
Tədbirdə balacalar üçün əsl bayram ab-havası yaradıldı. Uşaqlar müxtəlif rəqslər, mahnılar ifa etdilər, məharətlərini göstərdilər.
Bu dəfə də hər bir uşağa Heydər Əliyev Fondunun hədiyyələri təqdim edildi.
Bayram şənliyində iştirak edən 200-yə yaxın uşağın təbəssümü onlara maraqlı bir gün bəxş edən Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinə verilən ən yüksək qiymət idi.

Another interesting festivity was arranged for inhabitants of children’s homes and the Rehabilitation Centre for People with Down Syndrome, following the Heydar Aliyev Foundation’s initiative, June 23.
Vice-president of the Foundation Leyla Aliyeva attended the festivity.
This time, the Heydar Aliyev Foundation brought children together in one of the seaside relaxation establishments of the capital. Children, who were brought to the festivity organized following the Foundation’s initiative, were welcomed by fairy tale characters. Inhabitants of Children’s Homes No.1 of Nizami district, Children’s Home No.2 of Surakhany district, Children’s Home No.3 of Khatai district and of the Rehabilitation Centre for People with Down Syndrome felt the mood of a summer season in this establishment, and experienced careless moments of sunny days.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva too joined the festivity together with her children. Entertaining themselves with infinite joy and sincerity characteristic of a child, inhabitants of children’s homes and children in need of special care participated in various games, swam in a pool on this hot summer day, and shared their joy with those surrounding them.
Leyla Aliyeva talked with children, asked what they thought about the festivity, and got photographed with them. Inhabitants of children’s homes and the Rehabilitation Centre for People with Down Syndrome shared their impressions, said they found new friends here, and talked about the games they participated in and amusement facilities they entertained themselves.
A true festival environment had been created for children at the event. Children performed different dances, songs, and showed their skills.
This time too, each child was presented a gift from the Heydar Aliyev Foundation.
Smiles on the faces of about 200 children participating in the festivity were the highest appreciation of the Heydar Aliyev Foundation’s activity, which bestowed another joyful day upon them.