Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Xəzər rayonu Şağan qəsəbəsi 1 saylı sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün sosial xidmət müəssisəsində olub. Leyla Əliyeva burada uşaqların reabilitasiyası, asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələri üçün yaradılmış şəraitlə tanış olub.
Leyla Əliyeva sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlarla görüşüb, söhbət edib, onlarla birgə vaxt keçirib.
Burada uşaqlar üçün hazırlanmış əyləncə proqramı təqdim edilib, həmçinin onlara Heydər Əliyev Fondunun hədiyyələri verilib.
Leyla Əliyeva daha sonra Nəsimi rayon 1 saylı körpələr evi və Nizami rayonunda yerləşən 1 saylı uşaq evində olub.
Körpələr və uşaq evlərində tərbiyə alan uşaqlar asudə vaxtlarında onlar üçün tərtib olunmuş müxtəlif əyləncələrdə iştirak ediblər.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva visited Social Service Establishment for Children with Impaired Health Conditions No.1 in Shaghan Settlement, Khazar District. Here, Leyla Aliyeva made herself familiarized with the conditions created for children’s rehabilitation and spending their leisure efficiently.
Leyla Aliyeva met with children with impaired health condition, talked to and spent time with them.
Here was presented an entertainment programme prepared for children; they were also given gifts from the Heydar Aliyev Foundation.
Leyla Aliyeva then visited Nursery No.1 in Nasimi District and Children’s Home No.1 in Nizami District.
Children being educated in nurseries and children homes participated in various entertainments prepared for them at leisure.