Oktyabrın 6-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Bakının Nəsimi rayonunda yeni salınan “Qızılgül bağı” parkında yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Yeni park “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin uzun müddət istifadə olunmayan Radio Mərkəzinin 1906-cı ildə inşa edilən binasının ərazisində salınıb. Ümumi sahəsi 6300 kvadratmetr olan istirahət parkı dünyanın məşhur şirkətinin dizaynı əsasında layihələndirilib. Təmir işləri yüksək keyfiyyətlə, müasir tələblər səviyyəsində və qısa vaxtda həyata keçirilib. Əvvəllər Radio Mərkəzinin binası kimi fəaliyyət göstərən tikili də yenidən qurulub. İndi bura kafe kimi fəaliyyət göstərəcək. Təmir zamanı qədim binanın tarixi element və fiqurları yüksək keyfiyyətlə bərpa edilib. Bu isə binanın xarici görünüşünün qorunub saxlanılmasına, eyni zamanda, müasir memarlıqla uzlaşdırılmasına geniş imkanlar yaradıb. İstirahət məkanı orijinal elementlər və formalarla daha da zənginləşdirilib.
Yeni salınan parkda Bakı sakinlərinin, şəhərin qonaqlarının mənalı istirahəti və asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün hər cür şərait var. Park yaradılarkən balacalar da yaddan çıxmayıb. Onlar üçün xüsusi istirahət guşəsi, müxtəlif attraksionlar qurulub. Bu istirahət məkanında yaradılan meydança və fəvvarə ərazinin gözəlliyini daha da artırıb.
Parkda aparılan abadlıq-quruculuq işləri çərçivəsində geniş yaşıllaşdırma işləri həyata keçirilib. Bu işlər görülərkən ərazidə mövcud olan çoxillik ağaclar saxlanılıb. Bundan başqa, parkda 200-dən çox müxtəlif növ yeni ağaclar, gül və bəzək kolları əkilib.

6 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Лейла Алиева ознакомились с условиями, созданными в новом парке «Розовый сад» в Насиминском районе Баку.
Новый парк разбит на территории построенного в 1906 году и долгое время неиспользуемого здания радиоцентра ЗАО «Азербайджанское каспийское морское пароходство». Парк отдыха общей площадью 6300 квадратных метров спроектирован на основе дизайна известной в мире компании. Ремонтные работы были осуществлены качественно, в короткий срок и на уровне современных требований. Реконструировано также строение, ранее функционировавшее как здание радиоцентра. Сейчас здесь будет кафе. В ходе ремонта были качественно отреставрированы исторические элементы и фигуры на старинном здании, что позволило сохранить внешний вид постройки, приведя его в то же время в соответствие с современной архитектурой. Уголок отдыха украшен оригинальными элементами и формами, что придает парку особую красоту.
В новом парке есть все условия для содержательного отдыха и эффективной организации досуга жителей Баку и гостей города. При создании парка не были забыты и малыши. Для них сооружены специальный уголок отдыха, различные аттракционы. На территории создана площадка и фонтан.
В рамках проделанной в парке работы по благоустройству проведено широкомасштабное озеленение. При осуществлении этих работ были сохранены находящиеся на территории многолетние деревья. Кроме того, в парке посажены более 200 различных видов новых деревьев, цветов и декоративных кустов.