Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Rusiyanın Kaluqa vilayətində RAGB-nin “Gələcəyə addım” adlı Payız Liderlik Məktəbi açılıb. Tədbir Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilati dəstəyi ilə keçirilir.
“Etnomir” etnoqrafiya park-muzeyində təşkil edilmiş məktəbin işində Rusiyanın Moskva, Kazan, Saratov, Volqoqrad, Rostov-Don, Çelyabinsk, Çeboksarı, Voronej, Kaluqa, Vladimir, Yaroslavl və digər regionlarının ali məktəblərində təhsil alan yüzdən çox azərbaycanlı və rusiyalı tələbə iştirak edir.
Qeyd edək ki, bu məktəbdə perspektivli, istedadlı və yaradıcı gənclər toplanıb. Onlar dörd gün ərzində tematik treninqlərdə, ustad dərslərində, yarmarka-təqdimatlarda, işgüzar oyunlarda və idman yarışlarında iştirak edəcəklər. Treninqləri RF-nin fəal gənclərlə iş sahəsində aparıcı mütəxəssisləri keçirir.
Liderlər məktəbi – bu tədbirin iştirakçılarına zəruri biliklər əldə etmək, təcrübə mübadiləsi aparmaq və öz ideyalarını, layihələrini həyata keçirmək, özlərinə həmfikirlər tapmaq imkanı verən məkandır.
Liderlər məktəbində məşğələlərdə gənc fəallar yeni layihələr yaratmaq və öz ideyalarını ekspertlərə təqdim etmək vərdişlərinə yiyələnəcəklər.

An Autumn Leadership School entitled “A Step Towards Future” is opened by AYOR in Kaluga Region of Russia, following the initiative of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) Leyla Aliyeva. The event is held with the support of the Ministry of Youth and Sport of Azerbaijan.
Over a hundred Azerbaijani and Russian students studying at higher schools of the Russian cities of Moscow, Kazan, Saratov, Volgograd, Rostov-on-Don, Chelyabinsk, Cheboksary, Voronezh, Kaluga, Vladimir, Yaroslavl and other regions participated in the organization of the school arranged in the “Ethnomir” Ethnography Park-museum.
Talented and creative youth with perspective got together in this school. During four days, they will participate in subject trainings, master classes, fair-presentations, business games and sports competitions. Trainings will be conducted by leading specialists of the Russian Federation in the filed of working with active youth.
The Leadership School is a space allowing the participants of this event to gain necessary knowledge, have an exchange of experience and realize their ideas and projects, and find like-minded ones.
In the trainings at the Leadership School, young activists will master the skills of creating new projects and present their ideas to experts.