Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva fevralın 18-də 53-cü Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində səhiyyə təhlükəsizliyinə həsr olunan panel-müzakirəni izləyiblər.
Panel-müzakirədə dünyada baş verən epidemiyaların qarşısının alınmasında BMT-nin, Dünya Səhiyyə Təşkilatının birgə səyləri və bu prosesə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının, eləcə də özəl sektorun cəlb olunması yolları, epidemiyalarla mübarizədə innovasiya və müasir texnologiyalardan istifadə və digər məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

First Lady of the Republic of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and the Foundation’s vice-president Leyla Aliyeva followed the panel-discussions on health security in the framework of the 53rd Munich Security Conference, February 18.
At the panel-discussions, exchange of thoughts were held on joint efforts by the UN and the World Health Organization towards preventing epidemics throughout the world, ways of involving civil society institutes, as well as the private sector, in this process, and use of innovation and advanced technologies in the struggle against epidemics, etc.