Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva fevralın 18-də 53-cü Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində səhiyyə təhlükəsizliyinə həsr olunan panel-müzakirəni izləyiblər.
Panel-müzakirədə dünyada baş verən epidemiyaların qarşısının alınmasında BMT-nin, Dünya Səhiyyə Təşkilatının birgə səyləri və bu prosesə vətəndaş cəmiyyəti institutlarının, eləcə də özəl sektorun cəlb olunması yolları, epidemiyalarla mübarizədə innovasiya və müasir texnologiyalardan istifadə və digər məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

18 февраля первая леди Азербайджанской Республики, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Лейла Алиева в рамках 53-й Мюнхенской конференции по безопасности наблюдали за ходом панельного обсуждения, посвященного безопасности в области здравоохранения.
На панельном обсуждении состоялся обмен мнениями о совместных усилиях ООН, Всемирной организации здравоохранения в предупреждении эпидемий в мире, путях привлечения институтов гражданского общества, а также частного сектора к данному процессу, использовании инноваций и современных технологий в борьбе с эпидемиями и по другим вопросам.