Leyla Əliyeva sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün məktəbdə olub
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Nəsimi rayonu Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 11 saylı xüsusi məktəbin şagirdləri ilə görüşüb. Bu məktəbdə təhsil alan sağlamlıq imkanları məhdud, daun və autizm sindromlu uşaqların şəraiti ilə tanış olan Leyla Əliyeva tədris prosesi ilə maraqlanıb.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva sinif otaqlarına baş çəkib və dərslərin gedişini izləyib. Məlumat verilib ki, hazırda məktəbdə 109 nəfər, ev şəraitində isə 749 nəfər fərdi təhsil alır.
Leyla Əliyeva uşaqların təhsil ilə yanaşı, yaradıcılığa da maraq göstərməsini təqdirəlayiq hal kimi qiymətləndirib, onların istedad imkanlarının daha da genişləndirilməsini vacib sayıb, həmçinin təhsil ocağının şəraitinin yaxşılaşdırılmasının diqqətdə saxlanılmalı olduğunu bildirib.
Daha sonra Leyla Əliyeva Nəsimi rayonundakı Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 268 saylı xüsusi məktəbin şəraiti ilə tanış olub.  Burada hazırda 160 uşaq təhsil alır. Bununla yanaşı uşaqlara ev şəraitində fərdi dərslər də verilir.
Uşaqlar hazırladıqları bədii proqram və rəqs nömrələrini təqdim edib və Leyla Əliyeva ilə xatirə şəkli çəkdiriblər.

Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva met pupils of Special School No.11 for children with restricted health condition in Nasimi district. Familiarising herself with the conditions of the children with restricted health condition, those suffering from Down syndrome and autism, Leyla Aliyeva took interest in the education process.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva viewed classrooms, and watched the teaching process. She was informed that at the moment, 109 children are taught at the school, while 749 are taught individually, at home.
Leyla Aliyeva appreciated children’s showing interest towards creativity, along with education, as a case worth of esteem, and said extending their talent further was important, and that this education institution should be kept under control, to make sure that conditions here are improved.
Then, Leyla Aliyeva arrived at Special School No.268 for children with restricted health condition in Nasimi district. 160 pupils study here at the moment. Moreover, children are also taught individually, at home.