Heydər Əliyev Fondu valideyn himayəsindən məhrum olan və daun sindromlu uşaqlar üçün növbəti əyləncə proqramı təşkil edib. Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ərəfəsində keçirilən budəfəki tədbirdə Bakının 1, 2 və 3 saylı uşaq evlərində təlim-tərbiyə alan, eləcə də Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzində müalicə alan 200-dən çox uşaq iştirak edib.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın iştirakı ilə təşkil olunan tədbirdə uşaqlar üçün müxtəlif müsabiqələr keçirilib, fərqlənən itirakçılara hədiyyələr təqdim olunub.
İncəsənət ustalarının çıxışları, uşaqlar üçün hazırlanmış şoular tədbirə qatılan azyaşlı və yeniyetmələrin marağına səbəb olub.
Uşaqlar da bu tədbir üçün hazırladıqları proqramları təqdim edib. Belə ki, daun sindromlu uşaqların rəqs nömrəsi alqışlarla qarşılanıb.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva tədbir iştirakçıları ilə birgə rəqs edib və onlarla xatirə şəkilləri çəkdirib.
Şənliyin sonunda bütün uşaqlara Heydər Əliyev Fondunun hədiyyələri təqdim olunub.
Qeyd edək ki, valideyn himayəsindən məhrum və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların ailə qayğısı ilə əhatə olunması və onların təlim-tərbiyəsi, təhsili, asudə vaxtlarının səmərəli təşkili Heydər Əliyev Fondunun əsas prioritet istiqamətlərindəndir.
Bununla əlaqədar Fond mütəmadi olaraq müxtəlif tədbirlər təşkil edir. Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva uşaq evləri və internat məktəblərində olur, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara baş çəkir, onların yüksək səviyyədə təhsil almalarında, asudə vaxtlarının səmərəli təşkilində, eləcə də gündəlik qayğılarının aradan qaldırılmasında yaxından iştirak edir.

Фонд Гейдара Алиева организовал очередную развлекательную программу для детей, нуждающихся в особой заботе, и детей с синдромом Дауна. В нынешнем мероприятии, проведенном в преддверии 94-й годовщины со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева, приняли участие более 200 детей, воспитывающихся в бакинских детских домах номер 1, 2 и 3, а также получающих лечение в Центре реабилитации лиц с синдромом Дауна.
В мероприятии, прошедшем с участием вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой, были организованы различные конкурсы для детей, отличившимся участникам вручены подарки.
Выступления мастеров искусств, подготовленные для детей шоу вызвали интерес у участвовавших в мероприятии детей и подростков.
Дети также представили программу, подготовленную для этого мероприятия. Танцевальный номер детей с синдромом Дауна был встречен с аплодисментами.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева станцевала с участниками мероприятия и сфотографировалась с ними на память.
В заключение празднества всем детям были вручены подарки Фонда Гейдара Алиева.
Отметим, что обеспечение детей, лишенных родительской опеки и нуждающихся в особой заботе, семейной заботой, их обучение и воспитание, эффективная организация досуга являются одними из приоритетных направлений деятельности Фонда Гейдара Алиева.
В связи с этим Фонд периодически проводит различные мероприятия. Президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Лейла Алиева посещают детские дома и школы-интернаты, навещают детей, нуждающихся в особой заботе, принимают непосредственное в организации их обучения, досуга, а также в решении повседневных нужд.