Heydər Əliyev Fondu Bakının Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionatın sakinləri ilə növbəti görüş təşkil edib.
Nahar və çay süfrəsi arxasında keçən görüşdə Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva iştirak edib.
Leyla Əliyeva pansionatın sakinləri ilə görüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.
Heydər Əliyev Fondunun valideyn himayəsindən məhrum, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlarla yanaşı, əmək və müharibə veteranları ilə və ahıllarla daim görüşlər keçirdiyini, onları qayğı ilə əhatə etdiyini vurğulayan pansionat sakinləri bunun mənəvi baxımdan böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini bildiriblər.
Heydər Əliyev Fondunun nümayəndələri mütəmadi olaraq Bilgəh qəsəbəsindəki müharibə və əmək əlilləri üçün pansionata baş çəkir, buranın şəraiti, sakinlərin qayğıları ilə maraqlanır, onların müxtəlif problemlərinin həllində iştirak edirlər. Eləcə də pansionat sakinlərinin asudə vaxtlarının təşkili daim diqqətdə saxlanılır.
Pansionatdan kənar təşkil olunan budəfəki görüş və istirahət proqramı sakinlər üçün xoş təəssürat yaradıb.

The Heydar Aliyev Foundation has arranged another meeting with inhabitants of the boarding house for war and labour veterans in Bilgah settlement, Baku.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva participated in the meeting held around a dinner and tea table.
Leyla Aliyeva met with inhabitants of the boarding house, and had sincere conversation with them.
Underscoring that the Heydar Aliyev Foundation has been holding regular meetings with labour and war veterans, and the old, along with children deprived of parental care and those in need of special care, solving their problems, inhabitants of the boarding house noted that these were of great spiritual significance.
Representatives of the Heydar Aliyev Foundation have been paying regular visits to the boarding house for war and labour veterans in Bilgah settlement, taking interest in the conditions created for them in this institution, enquiring about their problems, and participating in their solutions. Organization of the inhabitants’ leisure is also under constant control.
Arranged out of the boarding house, this meeting and recreation programme left pleasant impression on the inhabitants.