Mayın 19-da Bakıda yeni yaradılan Həyat Fondunun təqdimatı keçirilib.
Fondun yaradılmasında məqsəd Azərbaycanda mövcud olan, qədim tarixi əsaslara söykənən xeyriyyəçilik ənənələrinə yeni bir nəfəs qatmaq, yeni bir istiqamət verməkdir. Yardım etmək istəyən insanların və qurumların dəstəklərini yardıma ehtiyacı olan insanlara daha tez, səmərəli şəkildə çatdırmaq fondun fəaliyyətinin əsasını təşkil edəcək.
Həyat Fondu yardımsevər insanların ianələri vasitəsilə maliyyələşdiriləcək və fonda ianə vermək bir neçə vasitə ilə mümkün olacaq. Bütün mobil operatorlardan 999 qısa nömrəsinə zəng və SMS vasitəsilə, poçt, bank və ödəniş aparatları ilə, eləcə də fondun rəsmi internet səhifəsinə daxil olmaqla nəzərdə tutulan müvafiq bölmədən fondun və ya birbaşa ehtiyac sahiblərinin hesabına ödəmələr etməklə yardım etmək mümkün olacaq. Ehtiyacı olan insanlar Həyat Fondunun internet səhifəsinə daxil olaraq (www.heyatfondu.az) müvafiq bölmədə nəzərdə tutulan anketi doldurmaqla rəsmi müraciət edə biləcəklər. Eyni zamanda, ənənəvi məktub formasında müraciət etmək mümkün olacaq.
Həyat Fondunun həftədə bir dəfə olmaqla ATV telekanalında verilişinin yayımlanması da nəzərdə tutulub. Veriliş yardıma ehtiyacı olan insanların ehtiyaclarının ictimailəşdirilməsi, fondun dəstəyi ilə həyata keçirilən işlərin ictimaiyyətə çatdırılması məqsədini daşıyır.

On May 19, presentation of newly established Hayat Foundation took place in Baku.
The objective of establishing this foundation is to add a new flavour, new direction to charitable traditions existing in Azerbaijan, based on ancient historical grounds. Supports of those who wish to support to those who are in need of them quicker and in an efficient fashion form the basis of the foundation’s activity.
The Hayat Foundation will be funded by donations of charity-loving people, and provision of funds to the Foundation will be possible in a few ways. Support may be provided by means of calling to 999 short number from all mobile operators, sending SMS messages, using post, bank and payment machines, as well as entering the Foundation’s official website, making payments from the appropriate section to accounts of the Foundation or directly of those in need of support. Those in need of support may also officially apply to the Foundation, by entering the official website of the Hayat Foundation (www.heyatfondu.az) and filling in the questionnaire intended for this purpose. They can also apply by writing a traditional letter.
The Hayat Foundation plans to air a programme once a week on ATV TV Channel. The programme will aim at publicising the needs of those in need, and delivering information about the works carried out with the support of the Foundation.
Those speaking at the event shared their opinions of the significance of establishing the foundation.