Mayın 27-də Milli Aviasiya Akademiyasının və ADA Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə 28 May - Respublika Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.
Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, akademik Arif Paşayev, ADA Universitetinin rektoru, professor Hafiz Paşayev və ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə tədbirdə nitq söyləyiblər.
Sonra səhnəyə Cons Hopkins Universitetinin Mərkəzi Asiya və Qafqaz İnstitutunun rəhbəri, tarixçi alim, ADA Universitetinin fəxri doktoru, tanınmış cazmen Frederik Star dəvət olunub.
Tədbirdə cazmen Cavan Zeynallının və Əməkdar artist Lalə Məmmədovanın ifaları olub.
Sonra səhnə ABŞ-ın Luiziana caz ansamblının ixtiyarına verilib. Ansamblı 1967-ci ildə Frederik Star təsis edib. 1980-ci illərdə Bakıya gələn Frederik Star Vaqif Mustafazadə ilə bir səhnəni bölüşüb.

On May 27, an event dedicated to the 28th May – the Republic Day – was held with joint organization support of the National Aviation Academy and the ADA University.
First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva attended the event.
Chancellor of the National Aviation Academy, academician Arif Pashayev, Chancellor of the ADA University Hafiz Pashayev and Vice-chancellor of the ADA University Fariz Ismailzadeh spoke at the event.
Then head of the Johns Hopkins University’s Institute for Central Asia and Caucasus, historian-scholar, emeritus doctor of the ADA University, renowned jazzman Frederick Starr was invited onto the scene.
Jazzman Javan Zeynally and Honoured Artist Lala Mammadova performed at the event.
Then the stage was given at the disposal of the Louisiana Jazz band of the USA. The band was established in 1967 by Frederick Starr. Visiting Baku in the 1980s, Frederic Star performed on the same stage with Vagif Mustafazadeh.