“Jara” Beynəlxalq Musiqi Festivalının üçüncü günündə qırmızı xalı üzərindən ənənəvi keçid mərasimi başa çatdıqdan sonra aparıcılar musiqi bayramının fəxri qonaqları sırasında olan Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanı mikrofon önünə dəvət ediblər.
Leyla Əliyeva festival iştirakçılarını, qonaqları salamlayıb və aparıcının “İnsanlar sadəcə heyrət içərisindədirlər. Bütün artistlər deyirlər ki, burada özlərini evlərindəki kimi hiss edirlər. Siz buna necə nail olursunuz?” sualını cavablandıraraq deyib: “Bura Bakıdır, həmişə olduğu kimi, hərarətli və mehriban, ən başlıcası isə xeyirxah insanlar. Əlbəttə, hamı birdir - burada yaşayanlar da, buraya qonaq gələnlər də. Bugünkü axşam sevgi ilə doludur. Buna görə çox sağ olun. Hamınıza təşəkkür edirəm, xoşbəxtlik, firavanlıq, möhkəm cansağlığı, sevgi arzulayıram. Çox sağ olun ki, bu gün burada bizimləsiniz. Bu axşam bizim hamımıza görə, burada iştirak edən hər kəsə görə çox gözəldir”.
Bundan əvvəl “Jara-2017” festivalının üçüncü gününün qırmızı xalı üzərindən keçən iştirakçıları jurnalistlərin suallarını cavablandırıb, Bakı və festivalla bağlı təəssüratlarını bölüşüblər.
Qırmızı xalı üzərindən keçiddə Yuliya Lısenko və Slava Nikitin aparıcılıq ediblər.
Xatırladaq ki, “Jara”da üçüncü gecə SSRİ Xalq Artisti, Rusiya Federasiyası Dövlət mükafatı laureatı Alla Puqaçovanın yaradıcılığına həsr olunub.

After the traditional walk on the red carpet ended on the third day of “Jara” International Music Festival, the hosts invited Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva, one of the honorary guests of the music holiday, to take the floor.
Leyla Aliyeva, having welcomed the participants of the Festival, answering the question of the host “People are simply shocked. All the artists say they feel here like at home. How could you make it”, said: “This is Baku, as it has always been, warm and kind, and benevolent people. Of course, all are united, those residing here and the visitors. This evening is full of love. Thank you for that. Thank you all, I wish you happiness, sound health and love. Thank you for being with us here today. This evening is beautiful, thanks to all of us, everyone participating in this event”.
Earlier, the participants of “Jara-2017” Festival’s third day, who walked the red carpet, answered questions of journalists and shared their impressions of Baku and the Festival.
Yulia Lysenko and Slava Nikitin hosted the ceremony of walking the red carpet.
The third evening of “Jara” was devoted to the creativity of People’s Artist of USSR, State Prize Laureate of the Russian Federation Alla Pugachova.