“Jara” Beynəlxalq Musiqi Festivalının üçüncü günündə qırmızı xalı üzərindən ənənəvi keçid mərasimi başa çatdıqdan sonra aparıcılar musiqi bayramının fəxri qonaqları sırasında olan Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanı mikrofon önünə dəvət ediblər.
Leyla Əliyeva festival iştirakçılarını, qonaqları salamlayıb və aparıcının “İnsanlar sadəcə heyrət içərisindədirlər. Bütün artistlər deyirlər ki, burada özlərini evlərindəki kimi hiss edirlər. Siz buna necə nail olursunuz?” sualını cavablandıraraq deyib: “Bura Bakıdır, həmişə olduğu kimi, hərarətli və mehriban, ən başlıcası isə xeyirxah insanlar. Əlbəttə, hamı birdir - burada yaşayanlar da, buraya qonaq gələnlər də. Bugünkü axşam sevgi ilə doludur. Buna görə çox sağ olun. Hamınıza təşəkkür edirəm, xoşbəxtlik, firavanlıq, möhkəm cansağlığı, sevgi arzulayıram. Çox sağ olun ki, bu gün burada bizimləsiniz. Bu axşam bizim hamımıza görə, burada iştirak edən hər kəsə görə çox gözəldir”.
Bundan əvvəl “Jara-2017” festivalının üçüncü gününün qırmızı xalı üzərindən keçən iştirakçıları jurnalistlərin suallarını cavablandırıb, Bakı və festivalla bağlı təəssüratlarını bölüşüblər.
Qırmızı xalı üzərindən keçiddə Yuliya Lısenko və Slava Nikitin aparıcılıq ediblər.
Xatırladaq ki, “Jara”da üçüncü gecə SSRİ Xalq Artisti, Rusiya Federasiyası Dövlət mükafatı laureatı Alla Puqaçovanın yaradıcılığına həsr olunub.

После завершения церемонии традиционного прохода по красной дорожке в третий день Международного музыкального фестиваля «Жара» ведущие пригласили к микрофону вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлу Алиеву, являющуюся почетной гостьей музыкального праздника.
Лейла Алиева поприветствовала участников и гостей фестиваля и, отвечая на вопрос ведущей: «Люди действительно в восхищении. Все артисты говорят, что чувствуют себя здесь как дома. Как вы добиваетесь этого?», сказала: «Это – Баку и, как всегда, открытые, милые, а самое главное, добрые люди. И, конечно, сегодня мы все вместе – и местные жители, и гости. Сегодняшний вечер полон любви. Большое спасибо за это. Благодарю всех вас, желаю счастья, крепкого здоровья, любви. Большое спасибо, что вы сегодня здесь с нами. Сегодняшний вечер прекрасен благодаря всем нам, всем, кто принимает участие в фестивале».
Ранее участники третьего дня фестиваля «Жара-2017», прошедшие по красной дорожке, ответили на вопросы журналистов, поделились впечатлениями о Баку и фестивале.
Ведущими этой части мероприятия были Юлия Лещенко и Слава Никитин.
Напомним, что третий вечер «Жары» посвящен творчеству народной артистки СССР, лауреата Государственной премии Российской Федерации Аллы Пугачевой.