Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyi (RAGB) “Leto AMOR-2017” müsabiqəsinin qaliblərinin adlarını açıqlayıb. Müsabiqə hər il RAGB-ın sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə keçirilir.
Bu il müsabiqəyə 200-dən çox fotoiş təqdim edilib. “Leto AMOR-2017” müsabiqəsinin qaydalarına görə, iştirakçılar fotoişlərini “İnstaqram” sosial şəbəkəsinin səhifələrində yerləşdirərək onlara yay əhvalatı barədə kiçik hekayə əlavə etməli idilər. Müsabiqənin finalı Moskvanın nüfuzlu “LOOKIN ROOMS” klubunda keçirilib.
“Ekologiya – “Yaşıl planet – Yaşıl ev” nominasiyasında Sankt-Peterburqdan tələbə Elvira Əzimova ən yaxşı fotoqrafiyanın müəllifi hesab olunub. “Turizm – “Turistlərin gözü ilə” nominasiyasında birinci yeri Sevda Süleymanova tutub. Fidan Nəbiyevanın fotoişi “Mənzərələr – “Ucsuz-bucaqsız Vətənim” nominasiyasında ən yaxşı iş sayılıb. “Tarixi yerlər – “Göz oxşayan, yaddaşda iz qoyan” nominasiyasında birinci yerə Şahin Əliyev layiq görülüb. Qaliblərə fəxri diplomlar, habelə qiymətli mükafatlar verilib.

Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) announced the names of the winners of the competition “Leto AMOR-2017”. The competition is held annually, following the initiative of AYOR’s Chairperson Leyla Aliyeva.
Over 200 photos were presented to the competition this year. In accordance with the requirements of the competition “Leto AMOR-2017”, participants should, having placed their photos on pages of the “Instagram” social network, add a short summer story. The finals of the competition took place in influential “LOOKING ROOMS” Club of Moscow.
Elvira Azimova, a student from Saint-Petersburg, was named the author of the best photo in the nomination of “Ecology –“The Green Planet-Green Home”. Sevda Suleymanova took the first place in the nomination of “Tourism – Through the Lens of Tourists”. Fidan Nabiyeva’s photo was considered the best work in the nomination of “Landscapes – “Endless Homeland”. In the nomination of “Historical Sites –“Eye-delighting, Engraved on Memory”, Shahin Aliyev was awarded the first place. The winners were presented diplomas, as well as valuable prizes.