Noyabrın 6-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın adından Bakının Xəzər rayonunda yerləşən Dalğa Arena stadionunda yeniyetmə futbolçular üçün idman inventarı təqdim edilib.
Leyla Əliyevanın Azərbaycanda gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğ və təşviq edilməsinə xüsusi diqqətini nəzərə alaraq, Kəndlər Futbol Federasiyası və Xəzri İdman Klubu yeniyetmə idmançılara maddi yardımın göstərilməsi ilə bağlı ona müraciət ediblər.
Tələb olunan idman ləvazimatları gənc futbolçuları məşq prosesi zamanı ziyarət edən IDEA İctimai Birliyi, Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyası və “Cavan” Gənclər Hərəkatı İctimai Birliyinin nümayəndələri tərəfindən təqdim edilib.
IDEA İctimai Birliyi yarandığı tarixdən gənc nəslin sağlam və məsuliyyətli inkişafı məsələləri təşkilatın həyata keçirdiyi layihələrin tərkib hissəsini təşkil edir. Bu istiqamətdə fəaliyyətin gücləndirilməsi üzrə IDEA ilə yeni yaradılmış “Cavan” Gənclər Hərəkatı arasında əməkdaşlıq edilməsi, birgə layihələrin reallaşdırılması nəzərdə tutulur.

Sports implements were presented on behalf of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, founder and head of IDEA Public Association Leyla Aliyeva for teenage footballers at Dalgha Arena stadium located in Khazar district of Baku, November 6.
Considering Leyla Aliyeva’s showing special attention towards promoting a healthy lifestyle among the youth in Azerbaijan, the Football Federation of Villages and “Khazri” Sports Club appealed to her with regard to providing financial support to teenage footballers.
Sports implements required were presented to the young footballers by representatives of IDEA Public Association, the Association of Football Federations of Azerbaijan and “Javan” Youth Movement while the footballers were in the training process.
From the first day of IDEA Public Association’s establishment, issues concerning healthy and responsible development of the youth has been part and parcel of the projects implemented by the organization. Building cooperation between IDEA and newly established “Javan” Youth Movement aiming to strengthen the activities in this direction and implementation of joint projects are expected.