Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Moskva ali məktəblərinin tələbələri arasında intellektual oyun keçirilib. RAGB tərəfindən Rusiya İntellektual Oyunlar Assosiasiyasının dəstəyi ilə təşkil olunmuş və Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr edilmiş tədbirdə Rusiya ali məktəblərinin tələbələrindən ibarət 16 komanda iştirak edib.
Oyunda Moskva Dövlət Linqvistika Universitetinin (MDLU) Azərbaycan klubunun komandası qalib gəlib.
Turnirin üç ən yaxşı oyunçusu adına M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Azərbaycan klubu komandasının iştirakçısı Viktoriya Kalyadina, MDLU-nun Azərbaycan klubu komandasının oyunçusu Aleksandra Şemelinina və G.V.Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin komandasının nümayəndəsi Leyla Carçıyeva layiq görülüb.
“Qələbə əzminə görə” nominasiyasında İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin “Dr. Brain” komandası qalib gəlib. “Avisenna” komandasının lideri Bəyaz Gözəlzadə ən yaxşı kapitan hesab edilib.

An intellectual game took place among students of Moscow’s higher schools following the initiative of Leyla Aliyeva, the Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia. 16 teams comprised of students from Russia’s higher schools participated in the event dedicated to the World Azerbaijanis Solidarity Day, organized by AYOR, with support from the Russian Intellectual Games Association.
The Azerbaijani team of the Moscow State Linguistics University (MSLU) was the winner of the game.
Participant of the Azerbaijani club team of the Moscow State University named after M.V.Lomonosov Victoria Kalyadina, member of the Azerbaijani club team of MSLU Alexandra Shemelina and representative of the Russian Economics University’s team Leyla Jarchiyeva were named best three players of the tournament.
In the nomination “For the resolve to win”, the team “Dr.Brain” of the First Moscow State Medical University named after I.M.Sechenov was the winner. Leader of the team “Avesina” Beyaz Gozalzadeh was named the best captain.