Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə İvanovo şəhərində RAGB-nin V Qış Liderlik Məktəbi açılıb.
Bu il məktəbin işində Rusiyanın Moskva, Sankt-Peterburq, İvanovo, Volqoqrad, Novosibirsk, Pskov, Vladimir, Rostov-Don, Həştərxan, Krasnodar diyarı, Dağıstan və digər regionlarının ali məktəblərində təhsil alan yüzdən çox rusiyalı və azərbaycanlı tələbə iştirak edir.
RAGB-nin idarə heyətinin üzvü Emin Hacıyev, İvanovo şəhər Dumasının deputatı Andrey Maqnitski, “Yedinaya Rossiya” Partiyasının İvanovo regional bölməsinin İcraiyyə Komitəsinin rəhbəri Boris Murvanidze, Rusiya xalqlarının “Mı - Rossiyane” Gənclər Assambleyasının regional bölməsinin şura üzvü Elvin Məmmədov açılış mərasimində çıxış ediblər.
Qış Məktəbinin açılış mərasiminin sonunda məktəb iştirakçıları müxtəlif mahnılar və milli rəqslər ifa ediblər.
RAGB-nin V Liderlik Məktəbində tələbə ittifaqlarının, ictimai təşkilatların fəalları iştirak edir. Onlar 4 gün ərzində panel sessiyalarında, tematik treninqlərdə və ustad dərslərində iştirak edəcəklər. RF-nin istedadlı gənclərlə iş sahəsində aparıcı mütəxəssisləri Qış Məktəbinin iştirakçılarına öz ideyalarını necə həyata keçirmək, hazır layihəni necə təqdim etmək barədə məsləhətlər verəcək, natiqlik istedadına aid məşğələlər keçirəcəklər.

The 5th Winter Leadership School of AYOR opened in Russia’s Ivanovo city following the initiative of Leyla Aliyeva, the Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, the chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR).
Over a hundred Russian and Azerbaijani students studying at higher schools of Moscow, Saint Petersburg, Ivanovo, Volgograd, Novosibirsk, Pskov, Rostov-on-Don, Astrakhan, Krasnodar, and other regions of Russia participate in the school’s work this year.
Member of AYOR’s board of directors Emin Hajiyev, deputy of the Ivanovo City Duma Andrey Magnitski, head of the “Yedinaya Rossiya” Party’s Ivanovo Regional Section’s Executive Committee Boris Murvanidze, council member of the Russian peoples’ “Miy Rossiane” Youth Assembly’s regional section Elvin Mammadov addressed the opening ceremony.
At the end of the Winter School’s inauguration, school participants performed various songs and national dances.
Activists of student associations and public organizations are participating in AYOR’s 5th Leadership School. In the course of 4 days, they will participate in panel sessions, thematic trainings, and master classes. Leading specialists of the Russian Federation in youth affairs will teach the participants how to implement their ideas, present a ready project, and conduct workshops on oratorical gift.