Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə İvanovo şəhərində RAGB-nin V Qış Liderlik Məktəbi açılıb.
Bu il məktəbin işində Rusiyanın Moskva, Sankt-Peterburq, İvanovo, Volqoqrad, Novosibirsk, Pskov, Vladimir, Rostov-Don, Həştərxan, Krasnodar diyarı, Dağıstan və digər regionlarının ali məktəblərində təhsil alan yüzdən çox rusiyalı və azərbaycanlı tələbə iştirak edir.
RAGB-nin idarə heyətinin üzvü Emin Hacıyev, İvanovo şəhər Dumasının deputatı Andrey Maqnitski, “Yedinaya Rossiya” Partiyasının İvanovo regional bölməsinin İcraiyyə Komitəsinin rəhbəri Boris Murvanidze, Rusiya xalqlarının “Mı - Rossiyane” Gənclər Assambleyasının regional bölməsinin şura üzvü Elvin Məmmədov açılış mərasimində çıxış ediblər.
Qış Məktəbinin açılış mərasiminin sonunda məktəb iştirakçıları müxtəlif mahnılar və milli rəqslər ifa ediblər.
RAGB-nin V Liderlik Məktəbində tələbə ittifaqlarının, ictimai təşkilatların fəalları iştirak edir. Onlar 4 gün ərzində panel sessiyalarında, tematik treninqlərdə və ustad dərslərində iştirak edəcəklər. RF-nin istedadlı gənclərlə iş sahəsində aparıcı mütəxəssisləri Qış Məktəbinin iştirakçılarına öz ideyalarını necə həyata keçirmək, hazır layihəni necə təqdim etmək barədə məsləhətlər verəcək, natiqlik istedadına aid məşğələlər keçirəcəklər.

По инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева, председателя Азербайджанского молодежного объединения России (АМОР) Лейлы Алиевой в городе Иваново открылась V зимняя школа лидерства АМОР.
В этом году в работе школы принимают участие более ста российских и азербайджанских ребят – студентов из вузов Москвы, Санкт-Петербурга, Иванова, Волгограда, Новосибирска, Пскова, Владимира, Ростова-на-Дону, Астрахани, Краснодарского края, Дагестана и других регионов России.
На церемонии открытия выступили член Правления АМОР Эмин Гаджиев, депутат Ивановской городской Думы Андрей Магницкий, руководитель исполнительного комитета Ивановского регионального отделения партии «Единая Россия» – Борис Мурванидзе, член Совета регионального отделения молодежной ассамблеи народов России «Мы - Россияне» Эльвин Мамедов.
В завершение церемонии открытия участники школы исполнили песни и национальные танцы.
В V школе лидерства АМОР принимают участие активисты студенческих союзов, общественных организаций, которые в течение 4 дней будут работать в панельных сессиях, тематических тренингах, мастер-классах. Ведущие специалисты РФ по работе с талантливой молодежью расскажут участникам, как реализовать свою идею, правильно презентовать готовый проект, проведут занятия по ораторскому мастерству.