Leyla Əliyeva "Jara-2018"in fəxri qonaqları arasında olub
İyulun 26-da Bakıda “Sea Breeze Resort” istirahət mərkəzində “Jara-2018” Beynəlxalq Musiqi Festivalının iştirakçıları qırmızı xalı üzərindən keçiblər.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva “Jara-2018”in fəxri qonaqları arasında olub.
Qırmızı xalıdan Qlyuk’oza, Qriqori Leps və Cosmos girlrs, Artik & Asti, Soqdiana, Ani Lorak, Sergey Lazarev, Qradusı qrupu, Emin Ağalarov, Sergey Kojevnikov, Lyubov Uspenskaya və başqaları keçiblər.
Qırmızı xalıdan keçən Leyla Əliyevanı aparıcı “Jara” festivalının muzası kimi təqdim edib. Aparıcının festivalın bu adını daşımağın çətin olub-olmaması ilə bağlı sualına Leyla Əliyeva bundan məmnun qaldığını bildirib və hamıya gözəl axşam arzulayıb.
“Jara-2018”in qırmızı xalı üzərindən keçən digər iştirakçıları festivalın yüksək səviyyədə təşkilindən, Bakıda olmaqdan məmnunluqlarını ifadə ediblər.
Festivalın təşkilatçıları müğənni və bəstəkar, Xalq artisti Emin Ağalarov, Rusiyanın Əməkdar artisti Qriqori Leps, “Russkoye radio”nun və “Qızıl qrammofon” mükafatının təsisçisi Sergey Kojevnikovdur.

Среди почетных гостей фестиваля «Жара-2018» была вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.
По красной дорожке прошли Глюк’oзa, Григорий Лепс и Cosmos girls, Aртик&Aсти, Согдиана, Aни Лорак, Сергей Лазарев, группа «Градусы», Эмин Агаларов, Сергей Кожевников, Любовь Успенская и др.
Прошедшая по красной дорожке Лейла Алиева была представлена ведущим как муза фестиваля «Жара». На вопрос ведущего фестиваля о том, не тяжело ли носить это звание, Лейла Алиева отметила, что это доставляет удовольствие, и пожелала всем прекрасного вечера.
Другие участники, прошедшие по красной дорожке фестиваля «Жара-2018», отметили высокий уровень организации мероприятия, выразили удовлетворение тем, что находятся в Баку.