Dünya şöhrətli müğənni Müslüm Maqomayevin xatirəsi anılıb
Bütün mətnAvqustun 17-də dünya şöhrətli müğənni, SSRİ-nin və Azərbaycanın Xalq artisti Müslüm Maqomayevin anadan olmasının 77-ci ildönümü günündə Mədəniyyət Nazirliyinin rəsmiləri, respublikanın tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri birinci Fəxri xiyabana gələrək unudulmaz sənətkarın məzarını ziyarət ediblər.

All textOn August 17, on the 77th anniversary of world-renowned singer, People’s Artist of the USSR and Azerbaijan Muslim Magomayev, officials of the Culture Ministry, famous cultural and art figures of the republic visited the unforgettable singer’s grave at the Alley of Honour.
World-renowned singer Muslim Magomayev is remembered