Moskvada Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr edilən tədbir keçirilib
Bütün mətnMoskvada Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, Rusiya Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) sədri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr edilən tədbir keçirilib.

• An event is held in Moscow following Leyla Aliyeva’s initiative to mark the Solidarity Day of the World Azerbaijanis
Following the initiative of Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, chairperson of the Azerbaijani Youth Organization of Russia (AYOR) Leyla Aliyeva, an event was held in Moscow, dedicated to the Solidarity Day of the World Azerbaijanis.