Azərbaycanın və Özbəkistanın birinci xanımları və qızları Daşkənddə sərgi ilə tanış olub və Özbəkistan milli geyimlərindən ibarət kolleksiyaya baxıblar
Bütün mətnAvqustun 23-də Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva Özbəkistan Respublikasının birinci xanımı Ziroatxon Mirziyoyeva və qızı Saida Mirziyoyeva ilə birgə Özbəkistanın Xalq rəssamı Akmal Nurun əsərlərindən ibarət sərgi ilə tanış olub, Özbəkistan milli geyimlərindən ibarət kolleksiyaya baxıblar.

First ladies of Azerbaijan and Uzbekistan, along with their daughters, visited exhibition in Tashkent and viewed collection of Uzbek national costumes
All textOn August 23, Mehriban Aliyeva, First Lady of the Republic of Azerbaijan, and her daughter Leyla Aliyeva, along with Ziroatkhon Mirziyoyeva, First Lady of the Republic of Uzbekistan, and her daughter Saida Mirziyoyeva, visited an exhibition featuring works by Uzbekistan's People's Artist Akmal Nur and viewed a collection of Uzbek national costumes.