Leyla Əliyeva COP29 çərçivəsində bəbirlərin mühafizəsinə həsr olunmuş tədbirdə çıxış edib
Noyabrın 21-də Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN), IDEA (Ətraf Mühitin Mühafizəsi Naminə Beynəlxalq Dialoq) İctimai Birliyinin (İB) və Ümumdünya Təbiəti Mühafizə Fondunun (WWF) birgə təşkilatçılığı ilə BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində “Dəyişən iqlim şəraitində bəbirlərin mühafizəsi” mövzusunda panel müzakirələri təşkil olunub.

Лейла Алиева в рамках COP29 выступила на мероприятии, посвященном защите леопардов
Весь текст21 ноября в рамках 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (СОР29) при совместной организации Министерства экологии и природных ресурсов, Общественного объединения IDEA (Международный диалог по защите окружающей среды) и Всемирного фонда дикой природы (WWF) состоялись панельные дискуссии на тему «Защита леопардов в условиях изменения климата».